Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
27.04.2012, 15:05
Ограбувачот на бабата во затвор, од 100.000 евра нема трагаСудот во Битола го осуди Славе Даскаловски-Чупето на 10 години затвор за минатогодишниот грабеж

Битола - Крадецот на парите на бабата-милионерка од Битола доби 10 години затвор, а од 100.000 евра нема ниту трага. Битолчанецот Славе Даскаловски-Чупето (60) со пресуда на Основниот суд од Битола од 24 април годинава треба да одлежи 10 години затвор за разбојништвото врз 81-годишната Марија Лукаревска од Битола.

Кражбата во станот каде што старицата живеела сама, се случи на 8 февруари минатата година кога од под перница на бабата и' беа украдени 100.000 евра. Случајот стана особено популарен токму поради сумата на пари која старицата ја чувала дома под перница и меѓу постелнината без да знае точно колкаво богатство поседува. Сепак, разбојништвото доби разврска откако жртвата го препознала разбојникот на фотографии во полиција.

(Поопширно во утрешното печатено и електронско издание на „Утрински“)

Статијата е прочитана 2690 пати.

Испрати коментарОрганизираните убиства имаат свој потпис
Судењето за педофилија далеку од очите на јавноста
Двајца кумановци чувале 60 мигранти во двор
Албански државјанин ограбувал цркви во Тетово
Жена се самоубила со пиштол во гостиварско ТоплицаНЕВЕН ГНЕВЕН, 27.04.2012 15:39:14
Овој разбојник, со благослов на власта, после 3-4 години, ќе си ги троши 100.000 евра. Тоа се пари кои не може да се заработат- на поштен начин- за 20 години. А ‘‘Чупето‘‘, ќе си гусла и ќе го гуслаат, ама малку време. А парите - АШ. Ги немало парите. Па од задникот ќе му ги извадам, а не како овие негови колеги разбојници.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 26°C

Ведро

Вторник
Сончево
Макс: 28°C, Мин: 11°C

Среда
Ведро
Макс: 29°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |