Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Забава
16.07.2012, 17:41

Што прават денеска

Данчо Чевревски

- актер и продуцент

Уште еден ден пред мене, сличен како и другите ова лето. Сличен, но сепак различен. Продолжуваме со снимање по пеколниве горештини на филмот „До балчак“ на Столе Попов, во Битола и околината. Иако е напорно, кога работата е завршена, задоволството е големо.

Билјана Стојановска

- членка на „Синтезис“

Претпладнето е планирано за колку што е можно побрзо да се завршат обврските на работното место, па веднаш по крајот на работното време со групата тргнуваме за Битола. Вечерва, од 21 ч. со „Синтезис“ имаме настап на „Бит-фест“, пред битолскиот Дом на армијата. Пред настапот, секако и проба од 19 часот.

Димитар Трајанов

- геолог

Денот го минувам на Кадиица кај Пехчево каде што работиме на геолошките истражувања за новиот рудник за бакар. Организацијата на работа е моја обврска и од утро до доцна попладне внимавам се' да биде во најдобар ред. Во Пехчево летово го доведов и моето семејство од Радовиш, па навечер излегуваме во прошетки низ убавото гратче.


Статијата е прочитана 3645 пати.

Испрати коментарEксел Роуз за финишот на „Егзит“
Сури се расплака оти мама не и' купи кученце
Фотографии од Галичка свадба во „Вашингтон пост“
Гран при за Боби Мојсовски на „Славјански базар“
И со глас и со става, Брена го крена Прилеп во воздух
Патувам по титула во Кина
Изгледам подобро кога и да е
Лондончани му исклучија струја на концерт
Војнички режим за убавина
Автомобил од соништата „порше 356“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Време
Скопје, 33°C

Ведро

Четврток
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 15°C

Петок
Сончево
Макс: 37°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 8 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Двајца олимпијци нема да претставуваат ниту една држава
Двајца спортисти на Олимпијадата ќе настапуваат самостојно и нема да претставуваат ниту една држава...
Олимпиското село во Лондон без вода за пиење
Организаторите се уште доцнат со водоинсталатерските работи во Олимпиското село, па спортистите немаат вода за пиење
...
Олимпискиот факел од утре во Лондон
Штрајк на таксистите во Лондон
Венлок маскота на Игрите во Лондон
Американски и австралиски олимпијци се „загубиле“ во Лондон

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |