Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
15.03.2012, 16:42
И Ѕинго со тужба против БошкоскиВо серијата приватни тужби насочени против лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, се вклучи и претседателот на Социјалистичката партија, Љубисав Иванов-Ѕинго.

Бошкоски и овој пат е тужен за клевета, односно за искажан став во неделникот „Фокус“, а освен него со тужбата е опфатена и главната уредничка Јадранка Костова. Судењето е одложено поради тоа што тужениот Бошкоски немал ангажирано бранител, а само за денеска против него ќе се водат уште два судски процеса иницирани со приватна тужба. (Љ.С.)

Статијата е прочитана 3964 пати.

Испрати коментарНајбогатиот човек во светот доаѓа во Македонија
Српски убиец со години живеел во Охрид под лажен идентитет
Штипјани грабнале 17-годишна девојка
Откажана изградба на „Белене“
Во турски хеликоптер загинаа 16лица
Косово не сака фуснота
Да се урнат сите цркви на Арапскиот Полуостров
Пораст на проституцијата во Атина
Маскирани лица нападнале старец во неговата куќа во штипското село Драгоево
Куќата на Словенец продадена поради неплатени сметки во износ од 124 евра
Трајановски: Скопје ќе биде поделен на квартови и блокови
Отпуштенби сто чиновници во грчкото министерство за развој
Во Охрид уапсен српски државјанин, баран по потерница од Интерпол
Северна Кореја ќе истрела сателит
Одземени возила кои вршеле јавен превоз без дозволи
Шок во семејството на македонскиот Швајцарец
Кривични пријави за тројца предизвикувачи на инцидентoт во автобусот бр. 65 на ЈСП
Попоски – Хаџинасто
Црногорскиот претседател Вујановиќ во посета на Македонија
Лани 6.000 поплаки од потрошувачи
Куршуми најдени крај река
Кој е Македонецот што дивееше во Базел
Венизелос моли да го изгласаат
Карзаи
Ахмети - Дијалогот всушност е започнување на преговорите со ЕУ
Телата на загинатите деца се враќаат во Белгија
Претседателката на кривичен Неделковска се сели во Врховен
Дијалогот е мост кон пристапните преговори со ЕУ
Десетина насилници претепаа момче
Во сообраќајка кај Пехчево загина едно лице
Компанијата „Бенетон“ гради текстилен центар во Ниш
Иднината на Македонија е во ЕУ, реформите да продолжат
Воjникот што уби 16 цивили во Авганистан префрлен во Кувајт
ОМД ја поздрави Резолуцијата на ЕП за Македонија
Кавадарци ќе донира за изградба на црквата „Св. Петка“
Филе
Скопје и Атина се притискаат да најдат решение за името
Почнува пристапниот дијалог на високо ниво Македонија - ЕУ
Струја удри дете во училишен дворbb, 15.03.2012 17:46:29
ima li uste nekoj da go tuzi pa barem da mu se sobere dozivotno?????????????????????????
pero, 15.03.2012 17:54:24
решија да го уништат........ инаку Ѕинго не е за на суд, со оглед на она што му го направи на Кратово тој е за бесилка..............
jordan od germanija, 15.03.2012 18:14:13
E;E BRAT LUBE DALI SEGA ZNAES KOJA E MAKEDONIJA ; MAKEDONIJA ENASA MAKEDONIJA NI PRIPADGA SMO NAS ALI DO KOGA ; IMAS MNOGU GRESKI ALI IZDTZI POSLE BIDI PATRIOT IMA VRAME ZA SE POZDRAV
bez trag, 15.03.2012 19:30:55
Dali ovoj Lucifer najde nekoj da tuzi,najgolemiot lopov i kostapler go tuzi Ljube. Kako nemu e sram imaat li malce golemina vo niv i covecnost gnizavci politicki
Secko, 15.03.2012 20:04:43
Dzingo, coveku, vide site davat, pa ajde i ti se nafrli na covekot!!! Sedisi madro i spokojno reraj si ja starosta. Ne si bratko povece za politika... starost si e starost!!!
David, 15.03.2012 23:33:29
Што штури времиња не навјасаа. Љубисав Ивановски- Ѕинго, го тужи брат Љубе, својот некогашен идеен компањон. Ѕинго, каков апсурд да има образ да тужи некого, а пред него брдо од 95 црни вреќи со запленет материјал од страна на финансиската полиција, заради неговото ,,домаќинско,, финансиско работење во енклавата кратовска. За да спаси задник, левоориентираните негови социјалисти ги пререгрутира кај екстремно деснокрилите. Ама иде ден изгледа кога и неговите крилца ќе ги поткастрат. Еве Филе вели, доста е со криминалот и корупцијата, која главно се одвива со амин на власта.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 19°C

Ведро

Сабота
Ведро
Макс: 17°C, Мин: 3°C

Недела
Сончево
Макс: 19°C, Мин: 4°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |