Број 2865  четврток, 18 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Забава

„Некст тајм“

Промоција на албум на новите тинејџ-херои

Во вторникот вечерта во хотелот „Холидеј ин“ се случи промоцијата на деби-албумот на тинејџерската атракција „Некст тајм“. Покрај очекуваната тинејџерска публика, близнаците Стефан и Мартин, со логистика на својот менаџмент од продукцијата „План Б“, успеаја да привлечат на својата промоција и поискусни колеги од естрадата, како што се Елвир Мекиќ, Ламбе Алабаковски, Дани, Влатко Илиевски, Ноне, „Браво бенд“, Тамара...

Тие во живо изведоа шест од планираните 13 композиции сместени на албумот.

Албумот, насловен како името на групата, веќе може да се најде во сите музички продавници и трафики низ градовите во Македонија.


Статијата е прочитана 52 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Забава
Инспекторот Колумбо не знае за себе
Модна линија за жени што не се кукли
„Браќата Тавитјан“ на голем концерт во Скопје