Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Караванот „Среќни вести“ тргна од Скопје

Пред Спомен куќата на Мајка Тереза во Скопје, денеска попладне беше означен стартот на караванот „Среќни вести“. Граѓаните кои дојдоа на настанот ги д...

Турска компанија најави градба на станови во Македонија

Според најавата, во четири македонски градови „Егекооп“ ќе гради станови по пристапни цени...

В недела почнува летното сметање на времето

Со поместување на еден час нанапред, времето во 02 часот се смета како 03 часот...

Вести
„Фич“: Потвден рејтингот на Македонија
Македонија од агенцијата за рејтинг „Фич“ ја доби ББ+
Тинекс донира средства за опожарените куќи во Карадак маало
Компанијата ќе овозможи нови покриви за куќите што настрадаа во пожарот во петокот...
В недела почнува летното сметање на времето
Со поместување на еден час нанапред, времето во 02 часот се смета како 03 часот...
Тарнер: САД треба да сторат повеќе за прашањето со Македонија
Тројца кандидати за претседател на Светска банка
Омекнува ли Ставрески за бензините?
На Шацимаркакис не му ја враќаат докторската титула
Тинејџери се тепале во Скопје и во Куманово
Дел од скопскиот центар утре без струја
Мистерија за средбата Попоски - Димас
Камерон против растурањето на Обединетото Кралствo
Тубрекулозата напаѓа се' повеќе деца
 
Магазин
Почина големиот филмски сценарист Тонино Гуера
Италијанскиот плоден автор, кој има над сто сценарија, соработуваше со Фелини, Антониони, Тарковски, Содерберг, Ангелопулос
Коле Ангеловски го отвора театарот „Комедија“
Претставата „Ах, љубов моја...“ на самиот Ден на театарот ќе г...
Кокаинот придонел за смртта на Витни Хјустон
Во телото на пејачката бил пронајден кокаин и тоа е еден од факторите кои придонеле за нејзината смрт...
Монгани Вали Сероти е лауреат на „Струшки вечери на поезијата“
Добитник на „Златен венец“ е јужноафрикански поет, а фестивалот доби и в.д.директор, правничката Виолета Дишлиовска...
Спорт
Хамилтон повторно ќе стартува од пол позицијата
Британецот ја најдобар на подготовките за втората трка во Ф1 сезоната
Металург поразен од Загреб Кроација Осигурање
Македонскиот ракометен шампион не успеа да се влезе во четвртфиналето...
МЗТ Скопје Аеродром – Фени Индустри во финалето на кошаркарскиот Куп
Фени Индустри ја совлада Лирија со 79:61, а МЗТ го победи Торус...
Македонија го победи светскиот вицепрвак Франција
Со победата во „Кале“ од 30:27, ракометарките пред пласман на ЕП во Холандија...
 

Најнови вести
Време
Скопје, 21°C

Делумно облачно

Недела
Делумно облачно
Макс: 20°C, Мин: 6°C

Понеделник
Сончево
Макс: 18°C, Мин: 4°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3787, 24.01.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Топилницата не може да побегне од Велес
„Метрудхем“ бара од експертите во јавната расправа за студијата аргументирано да ги оценат предлозите
На Прилеп му се заканува нова водна криза
Прилепчани со денови остануваат без вода за пиење, за што причина е намалената штедрост на „Студенчица“ и ниските температури
„Битола мој роден крај“ на закопот на Миљаниќ
Легендарниот фудбалски тренер беше погребан со звуците на познатата македонска песна
Затајувачите на данок на ѕид на срамот
Во Грција објавени имињата на 4.151 должник кој и должат 15 милијарди евра на државата
Министерството е глуво за важните музички проекти
Некои од музичките уметници се гневни на Министерството за култура за одбиените проекти од национален интерес
Наставата не почна во седум училишта
Второто полугодие почна без поголеми проблеми, со исклучок на неколку подрачните училишта што останаа затворени поради снегот или проблеми со греењето
„Тојота Јарис“ - Чекор понапред
Следејќи ја визуелната промена на марката и новиот „јарис“ е со поатрактивен, подинамичен изглед, но механиката е непроменета
Македонските слабо��ти - аргументи против Македонија во ЕП
Грчките и бугарските европарламентарци сега имаа полна уста свежи аргументи да го условат датумот за нашата земја
Се' додека судот не не' раздели
Најчесто официјална причина за разводите е аргументот „ненадминливи“ разлики
Препорачано од уредникот
Македонија ќе извозува овчо месо во Катар
Многу брзо се очекува катарската компанија која е заинтересирана за македонското месо да ја посети земјава
За гласање се носат пратеници и од болнички кревети
Парламентарното мнозинство едвај обезбеди доволно гласови за да ги протурка законите за државни и за јавни службеници

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


На прво место
Скании, ласер за диско и пижами, се' има во „салонот“ на УЈП
Даночните власти нудат на продажба имот и машини што ги заплениле од обврзниците кои не го платиле данокот
Едиторијал
Љупчо Поповски
Антипод
Димитар Чулев
Поглед
Бојан Шашевски
Мислења
Слободан Најдовски
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


Исчезнува поддршката за контроверзниот закон за пиратерија
Законот за заштита на интелектуалната сопственост (PIPA) имаше големи шанси да биде усвоен во Сенатот
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |