Број 2862  понеделник, 15 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Култура
„Утрински весник“ ќе ја додели наградата „Роман на годината“ по десетти пат

Без исклучок, наградениот роман на „Утрински весник“ е најпродаваната книга од македонски автор таа година
Канскиот лауреат „Клас“ не ја наполни „Фросина“

На отворањето на „Синедејс“ Фуере покажа ентузијазам, а Костовски упати критика за покривот во МКЦ
Владимир Ашкенази – жива легенда на класичната музика

Светски познатиот пијанист и диригент вели дека Трпчески е врвен музичар чија кариера допрва ќе се развива
Промоција на книга за пијанистичките техники од Ана Гацева

Концерт на камерното студио „Бахус“
Во Кинотека циклус посветен на македонскиот актер
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ