Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

„Бедем“ - Со Предлог-законот ќе се исправи долгогодишна неправда

Здружението на припадниците на безбедносните сили го поздравува поднесувањето на Предлог законот за посебни права на бранителите...

Рекорден 11. триумф на Стојчев на Охридскиот маратон

Маратонците ги испливаа 30-те километри колку што е долга патеката „Климе Савин“, од Свети Наум низ десет контролни точки до целта кај Охридското прис...

Асанж го повика Обама да престане со прогон на Викиликс

Основачот на Викиликс го повика американскиот претседател да запре со „ловoт на вештерки“ против неговата веб страница...

Вести
Муслиманите го слават Рамазан-Бајрам
По едномесечниот пост, во кој верниците се воздржуваа од храна и пијалоци од зора до зајдисонце, денеска во сите џамии се служи утрински Бајрам-намаз
Филип Рикер во посета на Македонија
Заменикот помошник државниот секретар на САД за Европа и Евроазија ќе се обрати на отворањето на Конференцијата на Школа...
Предлог закон за посебни права на безбедносните сили
Со овој закон на бранителите ќе им се овозможи бесплатно здравство, вработување, стан под закуп, еднократна парична помо...
(ФОТО) АРМ со воена парада го прослави 20. роденден
Армијата на Република Македонија со дефиле во касараната „Илинден“ во Скопје го одбележа 20-годишниот јубилеј...
(ФОТО) Со Медал за храброст постхумно одликувани загинатите припадници на вооружените сили
Здравствените установи ќе имплементираат светски стандарди
(ФОТО) Утринска молитва во Мустафа-пашина џамија за Рамазан Бајрам
Шојбле: Нема дополнителна финансиска помош за Грција
Aсанж му се заблагодари на народот на Еквадор
Порака од поглаварот на ИВЗ по повод Рамазан Бајрам
Црвенковски: СДСМ оствари капитални инвестиции во Крушево
СДСМ: Владата го посетува и почитува Крушево само за Илинден
Бесими и Волерс му одадоа почит на загинатиот Џозеф Крузел
Честитка од претседателот на Собранието по повод Рамазан Бајрам
Скопјанец излетал од мост и загинал
Се урна авионот на министерот за внатрешни работи на Филипини
„Фокус“: Судијка снимила порно-клип
 
Магазин
(ФОТО) Археолошки остатоци откриени кај локалитетот Манчевци
Местото го посетија министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска, заедно со директорот на Управата за културно наследство Паско Кузман и директорот на охридскиот „Завод и музеј“
Маџиров на книжевен престој во Австрија и меѓународно читање во Грац
Во текот на престојот, тој ќе учествува на меѓународното читање наречено „Мал туѓинец“ заедно со поети и прозни автори о...
Концерт на Гринголтс и Лаул во „Света Софија“
Еден од најинспиративните музичари на денешницата, Илја Гринголтс и брилјантниот пијанист Петер Лаул, вечерва во 21 часо...
Претставничката на Кина стана Мис на светот
Дваесет и три годишната Ју Венксиа победи на манифестацијата, која се одржа во во Ордос, мегалополис во автономниот севе...
„Продолжи“ го заврши снимањето во Маврово
Големата европска ѕвезда Медс Микелсен остави извонреден впечаток, а мала улога во филмот има и нашиот актер Петар Мирче...
Агата Гертчен доби Гран-при на Графичкото триенале во Битола
Спорт
Рекорден 11. триумф на Стојчев на Охридскиот маратон
Маратонците ги испливаа 30-те километри колку што е долга патеката „Климе Савин“, од Свети Наум низ десет контролни точки до целта кај Охридското пристаниште
Федерер преку Ѓоковиќ до петтата титула во Синсинати
Швајцарецот полесно од очекувањата го совлада српскиот тенисер со 6:0, 7:6...
Шампионот Вардар поразен во Кичево
Победата на Напредок од 1:0 му ја донесе Жарко Симјановски со голот во 70-та минута...
И Владо Илиевски се збогува со репрезентацијата
„Секогаш со гордост го носев националниот дрес и со срце се трудев да и помогнам на мојата држава да извојува победи на ...
Двајца загинати на трката „Тара 2012“
До инцидентот дојде кога возачот Бранимир Симиќ од Босна и Херцеговина ја загуби контролата над автомобилот и влета во п...
Олинга најмлад стрелец во Примера
Металург го освои турнирот во Струга
Сонг во Барселона за 19 милиони евра
 

Најнови вести
Време
Скопје, 25°C

Ведро

Понеделник
Сончево
Макс: 35°C, Мин: 17°C

Вторник
Сончево
Макс: 37°C, Мин: 18°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Остри меѓународни реакции по пресудата за „Пуси Рајот“
Руската православна црква вчера ја повика државата да биде милостива кон членките на контроверзната панк група...
Депонијата се празни, комуналците добија една плата
Инспекторите за животна средина веруваат дека до понеделник сето ѓубре ќе биде изнесено од центарот на Тетово и депонира...
Исламисти бараат своја држава во Норвешка
Една норвешка исламистичка група се заканува со „напад 11 септември“ или со уште поголем напад од оној што на 22 јули ла...
(ФОТО) Последно „светнување“ на „Паднатите херои“
При крај е уредувањето на покриениот Прометеј, обелискот со жената-ангел со венец во рацете и четирите исправени коњи, д...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3856, 14.04.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
За навек остануваме автокефална Македонска православна црква
Митрополитот г. Кирил, единствениот жив потписник на историската одлука за возобновување на Охридската архиепископија, о...
Секогаш во служба на убавината
Упорноста, доследноста, амбициите и плановите се дел од карактерот на Васка Леонтиќ, основач, раководител, предавач...
Сакам „Оскар“, ама навистина!
Го правам тоа што ме прави среќен. Кога ми се стендапува, си стендапувам, кога ми се плаче, си плачам. Приватно кога ќе ...
Велигденско дрвце со шарени јајца
Иако украсувањето на дрвцата е покарактеристично за Божик, сепак и велигденските дрвца со шарени јајца, некаде стануваат...
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |