Број 2869  вторник, 23 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Економија

Нафтата поскапе на над 43 долари

Лондон - Нафтата на светските берзи вчера поскапе на над 43 долари за барел како последица на падот на вредноста на доларот и очекувањето дека членките на ОПЕК ќе почнат со намалување на дневните производни квоти. Аналитичарите оценуваат дека вчерашниот раст ќе има краткотраен карактер. (МИА)


Статијата е прочитана 561 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Економија
Отворена Стопанската комора на Македонија и Турција
Сите македонски рудници пред затворање
Не се знае колку енергија ни треба за 2009 година
„Тојота“ очекува загуба прв пат во историјата
Фирмите уште не знаат за полесното царинење
Колку ќе расте БДП - Ставрески контра Груевски
Бизнисот бара уривање на визните бариери
Еуродизелот поевтини за четири денари
МЕПСО во Европската асоцијација на оператори
Нови санкции за брокери