Број 2864  среда, 17 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Политика

Додовски најсериозен кандидат за лидер на ВМРО-Народна

Потпретседателот на ВМРО-Народна партија, Марјан Додовски, е најсериозен кандидат за лидер на партијата. Одлуката се очекуваше да добие потврда на синоќешната седница на Извршниот комитет откако пред извесно време од партијата беше исклучен доскорешниот лидер Ѓорѓи Трендафилов поради неактивност. Информацијата дека Додовски е новиот наследник на Трендафилов вчера никој не сакаше официјално да ја потврди. За номинацијата на новиот лидер ќе се дискутира на седницата на Централниот комитет што би требало да се одржи до крајот на месецов. (Ж.Х.З.)


Статијата е прочитана 871 пати.

Испрати коментар

Од: mk
Датум: 17.12.2008 00:14:51
Ejjj ovie uste postoele?
Од: ВМК
Датум: 17.12.2008 01:32:51
Член сум на таа партија,ама веднаш треба да се расформира...кога една партија нема пари за членски книшки,кога вд претседателот Весна и таа глумицата Божиноска ги истеравте,или сами заминаа незнам,мислам дека таа партија не треба да постои и да не се брукате ВМРО НАРОДНА...ВМРО може да биде само ОБЕДИНЕТА...никаква друга,а овие и дпмне,кога тогаш ке заминете во историјата...онаму каде и ви е местото....Додоски го почитувам и нека не се брука со таа партија....вратисе во ДПМНЕ нели тоа е партијата која беше и твоја..сега е украдоа,ама тоа тие....чекај прилика кога ке се смени рувото,ама и името...мислам....МНМ
Од: Angele L. Vretoski
Датум: 17.12.2008 02:42:16
ВМРО-Народна treba da se preregistrira kako VMRO-Vrhovistocka ili VMRO-Vancovisticka.
Од: od diasporata
Датум: 17.12.2008 07:27:24
Nikogas nema da zgasneme, samo ke se mnozime od sega pa natamu. LJUBCO - FOREVER
Од: saso
Датум: 17.12.2008 07:47:02
Postojat uste, ama do nova godina, oti posle Nova Godina partiite so po eden clen ke gi brisat od registracija.
Од: komita
Датум: 17.12.2008 09:46:03
Predlagam Ljubco da bide VECEN pretsedatel na negovata covek partija, ili pak neka bide demokratski,neka si vlecat kuso - dolgo so toj Dodovski, samo neka vodat smetka da ne go raskaraat ,,mnogubrojnoto "clenstvo a bogami i simpatizerite oti gledam deka vo aktuelnava opozicija gi ima mnogu.
Од: баш комита
Датум: 17.12.2008 10:29:25
Абе комита, повеќе комуњари има во коалицијата на ДПМНЕ отколку во опозицијата. Комуњари и терористи Љубчо никогаш не би земал во коалиција.
Од: DELCEVO
Датум: 17.12.2008 10:57:32
Ic da ne sekirate za Ljubco i za Ljube a ke se vidime na site izbori od tuka pa natamu.Gi vidovme i segasnite VMRO DPMNE ne mozes da poznaes koj e na vlast tie ili SDSM. Ljubco bidi ti pretsedatel na VMRO NP pa da vidime kaj ke odat tie od SDSM i DPMNE na GRUJO.
Од: бубица
Датум: 17.12.2008 13:11:28
кој сте вие дпмне кога во вашите редови до сега имате околу 40% членови кои како сончогледи дојдоа кај вас а каде ке бидат за време на изборите бидејки ништо не добија од вас
Од: кирил
Датум: 17.12.2008 14:21:31
ВМРО- НП ќе биде добар коректив на ВМРО-ДПМНЕ и Македонското општество, во колку успе да се наметне како десна проевропска партија која не мора поради потребата од широка популарност да прави чекори со кои ќе се изгуби демохристијанскиот карактер како што прави актуелната партија на власт.
Од: zoran
Датум: 17.12.2008 14:39:37
Gospoda Vmrovci Znaete li vo Stip kade se vasite stari provereni clenovi a koj sega ve rakovodi?Starite gi sobirat samo za glasanje a KAJMAKOT go sobira odpadokot od SDSM.Za toa ke go vidite ishodot na ovie izbori.
Од: tarzan
Датум: 17.12.2008 14:48:48
bravo za dodovski,napred.
Од: od mene
Датум: 17.12.2008 15:21:06
ВМРО-Народна не е ниту ќе биде човек партија. Тоа ќе го докажеме на нредните избори, на кои најголем лузер ќе биде ВМРО-СДСМНЕ

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Политика
ДИК и Венециската комисија во акција за фер избори
НСДП оспори одредба од Деловникот
ДПА предлага нов Закон за јазиците
Двојна награда од ЕУ за Алсат М
ЕУ да се заложи повеќе за медиумите
Бура околу наградите „Јасмин“
ВМРО-ДПМНЕ во Куманово игра на поделбите на СДСМ
Штипската опозиција ги откри адутите за градоначалници