Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Груевски и Самарас – блиску, а сепак далеку

Груевски во Букурешт се сретна со унгарскиот премиер Виктор Орбан...

Љубе Бошкоски обвинет за помагање при двојното убиство во Капиштец

Петнаесет лица ќе одговараат за помагање и за извршување на нарачаното убиство на Марјан Тушевски и Киро Јанев во 2001 година...

Киднапиран синот на амбасадорот Игор Илиевски

Од МНР немаат став за неговото јавно барање помош и велат дека станува збор за приватно прашање...

Вести
Нема ад-хок враќање на визите
Барањата на ЦДУ-ЦСУ за враќање на визите за државите од Западен Балкан, од опозицијата и експертите во Германија се толкуваат како популизам кој загрижува
„Кемет електроникс“ ја отвора фабриката во Бунарџик
Фабриката на американската компанија е четврта изградена во Бунарџик, а во неа првично ќе работат 200 лица...
Скопјанец заработил 2,5 милиони евра, фармацевт со бруто-плата од 92 илјади евра
Најголем дел од парите - 2,3 милиони евра анонимниот граѓанин од главниот град ги остварил од повремено вршење услуги...
Студентка од Скопје скокна во смрт
Трагедија во населбата Козле: 21-годишна девојка се фрли од кров на десеткатница...
Нотарот од „Бачило“ на бањско лекување
Регионална конференција за стогодишнината од Балканските војни во Истанбул
Законот за бранители на 29 октомври по скратена постапка
Ставрески: Задолжувањето ќе ги покрие буџетските потреби
Сите добри компании ќе мора да излезат на Берза
Фатен шверцер на азиланти од Шутка и од Инџиково
Mоштите на кралот Ахмет Зогу се враќаат во Албанија
Почнува Глобалниот инвестициски самит во Охрид
Пак генерален штрајк во Грција
Вељаноски-Ковер: Македонија е подготвена за влез во Унијата
Пожар во вилата „Македонија“ во Охрид
Затворот во Шутка нема возило за Вранишковски
Ќе се евидентираат новите при-пејд корисници
Втората дебата Обама - Ромни без јасен победник
 
Магазин
„Адам“ од Говрлево спореден со „Мислителот“ на Роден
Во Цанкарјев дом во Љубљана до 16 ноември ќе биде изложено познатото керамичко машко торзо Адам датирано 5.300-5.000 години пр.н.е
(ФОТО) Пластичен свет со фолклор во вибрациите на Александра Митковска
Третата вечер на „Модниот викенд - Скопје 2012“, синоќа беше во знакот на модата и филмот...
Саат-кулата во Гостивар си го врати стариот лик
Заврши првата фаза од конзервацијата на културно-историскиот споменик од 1566 година...
Џејми Оливер се жали од „масовни кражби“
Познатиот британски готвач ги обвини гостите во неговите ресторани ширум Велика Британија, за „масовно крадење“ на платн...
Ќе се жени скокачот од вселената
Феликс Баумгартнер најави дека се повлекува од падобранството, но и дека идната година ќе се ожени со својата девојка Ни...
Порноактеркатa Сарли амбасадорка на културата на Аргентина
Спорт
(ФОТО) Ибраими ја донесе првата квалификациска победа
Со прецизен удар од белата точка, македонската репрезентација славеше над Србија со 1:0 на „Филип Втори“
Победа за Металург и пораз за Вардар Про во Сеха лигата
Ракометарите на Металург со убедливи 32:19 го совладаа црногорскиот претставник Ловќен, a бранителот на титулата во СРЦ ...
Тепачки, хулиганство, насилство пред и по натпреварот со Србија
Полицијата денеска информираше за серија инциденти кои се случиле во изминатото деноноќие...
Јаневски: Големата желба и борбеност ни донесоа победа
Македонскиот селектор не го криеше задоволството по големиот триумф над Србија, прв за нашата репрезентација во квалифик...
Швеѓаните од 0:4 до 4:4!
Германците испуштија победа над Шведска во квалификациите за СП 2014...
Камерон бара остри казни за Србија
Самба во Вроцлав
 

Најнови вести
Време
Скопје, 14°C

Ведро

Четврток
Сончево
Макс: 26°C, Мин: 8°C

Петок
Сончево
Макс: 26°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (28)
Јованка е загрижена: „Ќе ме растргнат по смртта на Тито“! Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Револуционерниот Ентони Брекстон го отвора „Скопскиот џез-фестивал“
Во пет вечери, од 19 до 23 октомври, со полноќна програма, на Џез-фестивалот гостуваат значајни имиња од САД, Јужна Амер...
Глупоста и глупирањето станаа ценета форма на живеење
Инаетот ми е голем и нема лесно да им го отстапам местото на медиокритетите“, вели Кокан Димушевски, композитор, клавија...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 4007, 16.10.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Педесет–педесет шанси за датум
Дали грчкиот предлог-меморандум е дипломатска увертира во препораката на ЕК за датум во декември. За СДСМ ваквиот грчки меморандум е неприфатлив и треба да се отфрли
Бранителите во скратена постапка, ДУИ скрои 5.000 амандмани
Промената на ритамот во непоколебливата стратегија на ВМРО-ДПМНЕ не значи крај на собраниската фарса што трае веќе месец и пол
Околу 6.500 лажни азиланти вратени од граница
Додека едни се враќаат од Табановце, други наоѓаат заобиколни патишта за да заминат во земјите од шенген-зоната
Барокот се шири кон Капиштец
Општина Центар ќе гради кај „Нова Македонија“ седумкатна гаража во стилот на „Скопје 2014“. И за овој објект ќе обезбеди пари со ��редит
Глупоста и глупирањето станаа ценета форма на живеење
Инаетот ми е голем и нема лесно да им го отстапам местото на медиокритетите“, вели Кокан Димушевски, композитор, клавијатурист во „Леб и сол“
До некоја нова демократска пролет, професоре!
Сите теоретски несогласувања околу слободата и социјализмот се претворија во карикатура пред страста за политичка одмазда поттикната од партискиот врв. Мотивите беа кариера или поради страв од одмазда. На крајот, Славко Милосавлевски беше избркан од работа
Ексамбасадор прогласен за соработник
Лустраторите го одложија за наредната недела одлучувањето за актуелен академик, за кого и без тоа имало доволно докази
Зар некој може да те замени?
Пред пет години, токму на денешен ден, Тоше Проески загина во сообраќајна несреќа, пред да му се изнарадува на животот, пред да ги оствари сништата
Подгответе го автомобилот за зима
Времињата веќе не се исти, од лето наеднаш зачекоруваме во зима. Сончевите денови преку ноќ се претворат во студени утра со слана...
Препорачано од уредникот
Поддршка и пофалби, на што се должат?
Покрај ветена финансиска инјекција и гаранции од 250 милиони евра, Ставрески донесе во куферот од Токио и позитивни оцени од ММФ и од СБ за економските политики
Сојузништвото што прерасна во политичка војна
„Љубовта“ меѓу лидерите на СДСМ и на ДУИ заврши по предвремените избори минатата година, кога Ахмети, спасувајќи си го рејтингот, ја поддржа идејата на Груевски да распише избори

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават
 


Site Meter


На прво место
Австриецот што ја проби звучната бариера
Феликс Баумгартнер, кој направи стравичен скок од работ на вселената, бил „роден да лета“
Едиторијал
Александра М. Митевска
Антипод
Димитар Чулев
Поглед
Димитар Чулев
Мислења
Слободан Најдовски
Мислења
Александар Станкоски
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |