-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Хороскоп

 
Овен

Сакате да спроведете нешто во дело, зашто сте крајно практични. Евидентно е дека нешто не оди според планот, но само треба да се биде трпелив. Мора или да го менувате планот, или да сфатите дека денешните застои се малку подолги од што мислевте. За Овновите ова е предолг период. Сепак, чекањето ќе се исплати.Бик

Ништо важно во однос на вчерашниот ден. Доколку забележите дека лошо функционирате во колективот, дистанцирајте се од соработниците. Така сите работи ќе се одвиваат според планот. Се советува флексибилен однос кон партнерот и домашните, зашто постојано ги оптоварувате со своите притисоци. Немојте да бидете тврдоглави.Близнаци

Денот е во знак на интересни вести. Работата ја извршувате коректно, правилно резонирате и брзо дејствувате. Можни се емотивни несогласувања во желбата за критикување на саканата личност. Не доволувате да ви оговори, зашто мислите дека сте во право. Претерувате. Изненадна средба го поправа расположението.Рак

Успешен ден, под услов паметно да го искористите. Ако губите време на глупости, смао ќе се нервирате. Свртени сте кон она што го обожавате - а тоа се работа и пари. Неодлучни сте во врска со љубовниот проблем и по којзнае којпат си го поставувате прашањето- дали вреди да се обидете?Лав

Денот е создаден за флерт, љубов, уметност и разни уживања. Може неконтролирано да се врзете за новата симпатија и по којзнае којпат да си направите проблем и себеси и на блиската околина, Не сте сигурни во сопствените вредности, па компензација наоѓате во купување облека и внимание на надворешниот изглед.Девица

Успешно ја совладувате деловната пречка. На соработниците им пречи вашето ситничарење и перфекционизам, комбинирано со желбата да критикувате. Една Водолија ве излудува. Од партнерот очекувате нежност, но и да ви биде на услуга. Проблемот се јавува доколку тој не е способен да ги задоволи вашите барања.Терезија

Сакате да сте на чисто во врска со извесни совети врзани за околината. Повеќето припадници на овој знак чека другите да се фатат за работа, наместо нив, додека тие самите се нервираат и создаваат клима како да се којзане колку активни и успешни. Можеби би треба��о да е активирате?Скорпија

Ги задоволувате барањата, било да с еработи за уметнички интереси, желба за луксуз или купување на работи за кои подолго време мечтаете. Ви се нудат возбудливи љубовни случувања. Доколку со својствената скорпионска упорност се обидете да го остварите невозможното, ќе си натоварите неволја.Стрелец

Периодот на среќа продолжува. Она за што долго мечтатете конечно се остварува. Можеби тоа е поднова, нова работа или патување? Работата е индивидуална - зависи од конкретниот случај, возраст и други работи. Во секој случај причини за прослава има на претек!Јарец

Насочете ја енергијата на најдобар можен начин. Медитацијата и испробаните средства го враќаат мирот и ја спречуваат депресијата. Сите постапки зависат од другите луѓе, првенствено од односите со спротивниот пол. Ако бидете задоволни со тоа, нема да ви пречи ако нештата не функционираат како што треба.Водолија

За момент ве заплисна добро расположение и ве загреа љубовта на најмилите. Бидејќи тоа мина, повторно се соочувате со тешкотиите. околината ја шокирате со чудни идеи. вие однесувајте се онака како што мислите дека е правилно. Не обрнувајте внимание на личности што ги прегазило времето.Риби

Бидејќи по природа сте префекционист, тешко се помирувате со она што не се вклопува во идеалите. денес ве очекува добро расположение, пријатни средби, заработка и многу среќа. Пожелно е да се биде реален и од дадената ситуација да извлечете максимум. На мудрите претставници на знакот, тоа ќе им појде од рака.„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 19°C

Делумно облачно

Сабота
Ведро
Макс: 35°C, Мин: 19°C

Недела
Сончево
Макс: 37°C, Мин: 19°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО ВЕСТ) Џамија - супермаркет
Од недела над 40 степени и многу висок УВ индекс
Во Македонија од недела под влијание на многу топла воздушна маса од северна Африка ќе биде претежно сончево и многу топ...
(ИНТЕРВЈУ) Кралицата е многу либерална
„Верувам во ослободувањето, тоа е дел од моето патување“, изјави британската актерка Хелен Мирен во интервјуто за „Утрин...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |