Број 3627  понеделник, 11 јули 2011
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Онлајн вести

Насловна
Site Meter
Свет

Обезглавени киднапираните деминери

Авганистанската полиција соопшти дека денеска ги пронашла обезглавените тела на седуммина од 28 деминери, киднапирани во средата во западната провинција Фара.

Засега не е познато кој ги киднапира и кој ги уби, ниту е позната судбината на преостанатите деминери, кои работеле за една хуманитарна организација.

Деминерите по киднапирањето се однесени во областа Бала Булук, едно нивно возило е запалено, а другите украдени. (МИА)


#
Статијата е прочитана 908 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Свет
Таблоидот си објави посмртница
Јеремиќ ги обвини големите сили за опструкции
Претседателите на двата Судана заедно славеа
Што пишуваат весниците во светот
Потона брод со 170 лица во Волга
Либерман

"""