Број 2860  петок, 12 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Свет

Хомосексуалците во САД денес не работат

САКРАМЕНТО - Активисти апелираа до американските хомосексуалци еден ден да не одат на работа во знак на протест на неодамнешната забрана за хомосексуални бракови во некои држави, вклучувајќи ја и Калифорнија. Од нив беше побарано да не одат на работа и да извршуваат општествено-корисна работа наместо да бидат на своите работни места и, исто така, да се воздржат од купување со цел да го покажат економскиот удар од хомосексуалната популација. Не е јасно колкав е бројот на лицата што не се појавија на своите работни места, меѓутоа организаторите на протестот изјавија дека тој го зајакнал угледот на хомосексуалците. Конектикат и Масачусетс се единствените држави во кои е дозволено склучување хомосексуални бракови. (Би-Би-Си)


Статијата е прочитана 430 пати.

Испрати коментар

Од: commanddevil
Датум: 12.12.2008 01:06:39
za mnogu godini denot--na celokupnata grcka dijaspora vo amerika
Од: mgdencele
Датум: 12.12.2008 06:43:48
tipicno glupavo makedonce.jas sum gej-makedonec.so what?idi leci se mali:)

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Свет
Гаф- Гордон Браун „спасител“ на светот
Смрт пред телевизиски камери
Постхумна награда на ОН за Беназир Буто
Уапсени 14 члена на Ал Каеда во Белгија
Обама побара гувернерот на Илиноис да замине
Нападната полициска станица во Атина
ЕУ како инструмент за заплашување на земјите-кандидати