Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
04.08.2012, 15:08

Ефремов со најдобар резултат во кариерата

Ефремов во конкуренција на 50 натпреварувачи го освои 44. место и е единствениот од македонските спортисти, кои настапија на ОИ што го подобри личниот рекорд

Македонскиот атлетичар Кристијан Ефремов денеска на Олимпискиот стадион во Лондон, во квалификациите на 400 метри го истрча својот најдобар резултат во кариерата. Тој во трката на 400 метри постигна време 47 секунди и 92 стотинки, што е за 34 стотинки подобар резултат од неговиот најдобар резултат досега истрчан на 9. јуни оваа година во Софија.

Ефремов во конкуренција на 50 натпреварувачи го освои 44. место и тој е единствениот од македонските спортисти, кои настапија на Игрите во Лондон што го подобри личниот рекорд.


Статијата е прочитана 1933 пати.

Испрати коментарИ дрим-тимот на допинг-контрола
Преглед на освојувачи на медали – Лондон 2012 – 9.ден
Џудистка претепа гледач кој фрли шише пред почетокот на финалето на 100 метри
Белорусија шампион на ЕП во кошарка за јуниорки
(ФОТО) Болт е најбрзиот човек на планетата
Најголемата ноќ за британската атлетика
Светски рекорд на Пендлтон во спринт
Казахстанецот Илјин со два светски рекорда
Американскиот „Дрим тим“ се намачи со Литванија
Последен пливачки ден со два светски рекорда
Френклин до злато со светски рекорд
Првите медали во атлетика за Мајевски и Дибаба
Ристеска 43. на 400 метри
Рекордна победа на американскиот „дрим тим“
Прва победа за македонската кошаркарска репрезентација на ЕП за јуниорки
Шарапова најбогата спортистка во светот
Три златни медали за Американците
САД и Кина во „војна“
Маринова последна во квалификациите на 800 метри слободно
Унгарецот Гуирта олимписки шампион со светски рекорд
По 33-ти пат Илинденски пливачки маратон на Охридското Езеро
Фелпс најуспешен спортист на Олимписките игри
Тошак го соопшти списокот со фудбалери за дуелот со Литванија
Игра пинг-понг без една рака!
Цонга и Раониќ го одиграа најдолгиот сет на Олимпијадите
Ле Клос од Ј. Африка го победи Фелпс на 200 метри градно
Најмладите освојувачи на олимписки медал
Кинската пливачка Је Шивен не земала допинг
Преглед на освојувачи на медали - 8.ден
Шивен Је - кинеско пливачко чудо или допинг скандал?
Литванка Меилутите стана олимписка шампионка
Домаќинот гневен – ВИП-местата на ОИ останаа празни
Ѓоковиќ и Ферер победија пред дождот
Шпанците ги спакуваа куферите
Милевски на клупата, Гешоски во нападот
Светски рекорди во пливање за Волмер и Ван дер БургGoce miovski, 04.08.2012 17:06:20
vo sekoj slucaj bravo za nasiot prestavnik na OI bravo za naseto ZNAME.....
vasko, 05.08.2012 01:40:29
se ubavo no zalno sto nemase moznost makedonci da go bodrat vo olimpiskiot stadion.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 24°C

Ведро

Понеделник
Ведро
Макс: 39°C, Мин: 20°C

Вторник
Сончево
Макс: 42°C, Мин: 22°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

(ФОТО) Болт е најбрзиот човек на планетата
Јамајканецот повторно со злато и олимписки рекорд на 100 метри...
Преглед на освојувачи на медали – Лондон 2012 – 9.ден
По деветтиот натпреварувачки ден 61 држава има освоено медали...
Казахстанецот Илјин со два светски рекорда
Илјин го освои златниот медал во кревање товар во категоријата до 94 килограми и постави два светски рекорда...
Светски рекорд на Пендлтон во спринт

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |