Број 2865  четврток, 18 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Хроника

Претепан раководител на рибник во Вруток

ГОСТИВАР - Раководител на рибникот во гостиварското село Вруток, В.С. (50), физички бил нападнат од двајца браќа, при што се здобил со повеќе повреди. Завчера, околу 14,30 часот, враќајќи се од работа со својот автомобил „опел корса“, во близина на рибникот бил пресретнат и нападнат од 36-годишниот Ј.Т. и неговиот помлад брат М.Т., кои го удирале со тупаници, но и со тврд предмет. Од постариот брат, кој е вработен во МВР, бил одземен службениот пиштол, а полицијата ќе поднесе кривични пријави против напаѓачите. (К.К.)


Статијата е прочитана 136 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Хроника
Се заокружува истрагата за смртта на кичевскиот новинар
Тепачка со метални прачки во Кратово
Соња од ТАТ лапнала уште половина милион евра
Запалил бандера оти му исклучиле струја
Сведоците неусогласени каде бил приведен командант Коки
Возачот на Тоше ангажира нов адвокат
Фатен осуденик за убиство во обид
Влечеле пари од украдени картички