Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Нови тајни разговори меѓу Македонија и Грција?

Според весникот „Понтики“ минатата недела биле остварени првите контакти во Атина, при што американски дипломати оствариле посета на грчкото Министерс...

МРТВ во ново руво

Со нов, светски изглед на Дневникот, ново лого, нова генерација новинари, нова програмска шема... Македонската радио-телевизија планира да блесне на е...

Хрватски пилоти ги извлекле македонските војници во Кабул

Хрватските пилоти успешно евакуирале 38 припадници на војските на балканските земји во исклучително сложени услови од базата Џулиен во Кабул...

Вести
Прва жртва на западнонилска треска во Македонија
На Инфективната клиника во Скопје денеска почина 53-годишна жена како последица на овој вирус. Лицето било хоспитализирано уште на 11 септември и Клиниката за тоа го известила Министерството за здравство
„Блиц“ го препорачува Охрид за есенски одмор
Во српскиот дневен весник во текст насловен „Посетете го македонскиот Свети Стефан“, Охрид е наречен „бисерот на Македон...
Арифи во Вашингтон се сретна со Филип Гордон
На средбата со помошникот државен секретар се разговарало за ероатлантските интеграции, спорот за името и за состојбите ...
Македонскиот правосуден систем станува поефикасен
Според извештајот на Комисијата за ефикасност на правосудството на Советот на Европа, кој ќе биде објавен денеска, макед...
Кризата продава државен имот во Грција
Хрватска отпушта 20.000 буџетари
Се истражува „руската врска“ во убиството на Литвиненко
Kонференција за е-Демократија во Охрид
Судот одлучи лекарите да не штрајкуваат
„Дуна iStore“ изработен по дизајн на „Епл“
Аризанов: СДСМ води дволична политика за земјоделците
Еврозоната во септември влегува во рецесија
Тајната снимка го нагризува рејтингот на Ромни
Ветераните денеска на Марш на мирот
„Парада на гордоста“ на шести октомври во Белград
Тодоров: Судот мораше итно да постапува
Потполковник на АРМ ќе настрадал од заскитан куршум
Милиони отштета за бели дробови од пуканки
Почнува предвремениот откуп на тутун во кутии
„Џонсон Мети“ доби А-интегрирана еколошка дозвола
 
Магазин
Со скандалозно смелата „Пред ваши очи“, вечерва почнува МОТ
Во претставата, која ги превртува идеите за мудроста на староста, играат деца од 8 до 14-годишна возраст
Волшебните „Дед кен денс“ вечерва во Солун
Концертот на „Дед кен денс“ во нашата најблиска културна дестинација е предизвик и за голем број македонски фанови...
Домот на „Пинк флојд“ во Лондон продаден за два милиони долари
Купувач е сингапурска претприемачка, која, како што кажа, не е голем обожавател на легендарните музичари...
Боб Дилан претендент за Нобелова награда
Рок-легендата се искачи на второ место на листата на „Ледброукс“, меѓу имиња на кои најмногу се типува како на можни доб...
Филмската дива Софија Лорен наполни 78 години
Taa е последен европски секс-симбол - и покрај годините за многумина се' уште е една од најубавите актерки...
Спорт
Јуве го запре Челзи, Меси ја спаси Барса
И покрај блесокот на Оскар и водството од 2:0, европскиот првак ремизира 2:2 на стартот на Лигата на шампионите, а двата гола на Аргентинецот донесоа победа над Спартак Москва од 3:2
Лацио го чека пекол на „Вајт харт лејн“
Англиско-италијанската пресметка го привлекува вниманието во првото коло од новата сезона во најмасовното европско клупс...
Вардар со двајца голмани на теренот против Еуромилк!
Црвено-црните на домашен терен го совладаа второлигашот Еуромилк со 2:0, а стрелци на головите беа Стојковиќ во 17 минут...
Јаневски ги подучува македонските тренери
Селекторот е дел од проектот за едукација за ПРО-лиценца...
Европскиот првак пресилен за вардарки
Тимот на Кастратовиќ поразен дома од Будуќност со 26:21 во регионалната лига...
Швајцарија - Чешка на стартот на Дејвис куп 2013
 

Најнови вести
Време
Скопје, 18°C

Делумно облачно

Петок
Сончево
Макс: 21°C, Мин: 6°C

Сабота
Сончево
Макс: 24°C, Мин: 13°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (5)
Владетелот и совладетелката често не беа на „иста бранова должина“. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
(ИНТЕРВЈУ) Рихард Самел - Ми беше чест да го играм Шпиц
„Ми се допадна дизајнот на Дарко Митревски, Шпиц e со квалитети кои во тоа време беа монополизирани од нацистите: дисцип...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3985, 20.09.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
СДСМ ќе пишува програма од врата на врата
Опозицијата, со почетокот на есента, влегува во нова кампања, од која треба да произлезат програмските насоки за локалните избори
Исус, сепак, имал жена
Во парче папирус од 4 век се споменува за жената на најславната личност врз која почива христијанството
Пензионерите и во сабота ќе се возат бесплатно во ЈСП
Градскиот Совет в понеделник треба да го усвои предлогот на градоначалникот Трајановски
Обвинителството ќе истражува кој стои зад албанските химни
„Отворени се два предметa и за албанската химна на ДУТ и за инцидентот во училиштето во Џепчиште“, вели обвинителот Љупчо Шврговски
Обврзници или не, банките бараат цврсти гаранции
Се размислува за варијанта државата да им издава обврзници на фирмите, на одреден рок, кои би биле преносливи и би можеле да ги откупат банките со камата
Андријана Будимир се сврши и останува во Македонија
Ексракометарката и поранешна девојка на Тоше Проески ќе се мажи за познатиот скопски менаџер Јохан
Судот денеска ќе пресече за штрајкот
Вчерашното рочиште се однесуваше по барање на Министерството за здравство за изрекување привремена мерка, судот дополнително ќе решава по поднесената тужба
Бугарските европратеници ќе го бранат ориенталниот тутун
Министерот за земјоделство на Бугарија, испрати писмо до Брисел со кое се спротивставува на промена на европските директиви со кои може да се забрани ориенталниот тутун
Македонија не е протекторат, сама треба да си решава проблеми
Македонците конечно треба сами да си ги решаваат политичките проблеми наместо да градат нереални очекувања за странска помош
Роналдо и Мурињо на колена - од радост
Со голот во последната минута за пресврт и победа над Манчестер Сити од 3:2 на стартот од Лигата на шампионите, Португалецот го развесели и сонародникот на клупата
Пандев: Никогаш подобар
Македонскиот напаѓач смета дека во Наполи игра најдобро во својата кариера
Препорачано од уредникот
Анкета - Слупчане не е гест за помирување, Бесими да се извини
Мнозинството граѓани сметаат дека кризата треба да се надмине преку дијалог во институциите, а опцијата за ново мнозинство има најмалку приврзаници
Ќе се обновува конак во „Св. архангели Михаил и Гаврил“
Со грант од САД од 98.900 американски долари ќе се конзервира и ќе се реставрира конакот од 17 век во манастирот во Кучевиште

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Молебен за купување гласови на верниците. Молитвата не ја наруши секуларноста
Потегот на ректорот на УКИМ академската година да започне со молитва предизвика бурни реакции во јавноста. Се нарушува ли секуларноста на државата - полемизираат Каролина Ристова-Астеруд, доцентка на Правниот факултет, и Цане Мојаноски, професор на Факултетот за безбедност
Глобалист
Љупчо Поповски
Едиторијал
Билјана Ангеловска
Поглед
Слободанка Јовановска
Мислења
Манчо Митевски
Мислења
Роберт Несими
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |