Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Ивон - Потребно подобрување на односите со соседите

Британскиот амбасадор наведува дека добрососедските односи се дел од преговарачката рамка во дијалогот на високо ниво и треба да се подобруваат...

Црковните проблеми станаа политички

Оградувајќи се дека зборува во лично име, а не како портпарол на МПЦ, владиката Тимотеј смета дека Николиќ со изјавата, всушност, ги негира ставовите ...

Дијаспората преку фонд ќе инвестира во Македонија

Првите уплати веќе стигнаа - Мајк Зафировски, Џон Битов и други иселеници вложија по 500 илјади долари или повеќе во фондот кој ќе биде јадрото на сор...

Вести
Црковните проблеми станаа политички
Оградувајќи се дека зборува во лично име, а не како портпарол на МПЦ, владиката Тимотеј смета дека Николиќ со изјавата, всушност, ги негира ставовите кои СПЦ ги прокламира веќе 45 години
Владата ќе финансира извоз и учество на саеми
Со средства од околу 1,2 милиона евра ќе се поддржи презентацијата на македонски земјоделски производи и бренд...
СДСМ: ЕЛЕМ е виновен за поскапувањето на струјата
Според најголемата опозициска партија поскапување на струјата е по барање на државната ЕЛЕМ, а на обвинувањата...
Зафировски: Никогаш не било подобро да се инвестира во Македонија
Ова е оцената на претседателот на Одборот на директори на „Македонија 2025“, која го организира Глобалниот инвестициски ...
Претставување на македонските вина во Холандија и Полска
Треневски со Расмусен во Авганистан
Навалица во продавниците со користена стока
Хиротонисан новиот владика Јосиф
Од манастирот „Света Богородица“ украдени 150.000 денари
Македонските фирми имаат потенцијали
Запленети 9,5 килограми хероин на Деве Баир
Ставен под напон далноводот Вруток – Полог - Тетово
Случајот „Монструм“ чека на одлука на Обвинителството
Субвенции и за земјоделците кои лани не добиле помош
Папата ќе прогласи седум нови светци
Наместо помош од надвор, да се поттикнуваат сопствените бизниси
 
Магазин
(ФОТО) Одличен старт, но за селектирана публика
„Скопски џез-фестивал“ почна со авангарден американски џез, а продолжи со европска звучна разновидност
Трпчески свири заводливо, вели лондонската критика
Нашиот пијанист настапи со Лондонскиот симфониски оркестар во чест на Сер Колин Дејвис, изведувајќи го Концертот за пија...
Во српското списание „Акт“ раскази на македонски автори
Станува збор за прозните текстови „Смислата“ на Томислав Османли, „Three Oxfordshire Gradens“ на Александар Прокопиев и ...
Сe зголемува грижата за домашното музичко творештво
На денешниот прес на Министерството за култура, композиторите и директорите на институциите се заложија за поголема стим...
(ФОТО) Љутикова го затвори првиот дел од „Модниот викенд“
Оваа колекција се обидува да ги помести границите на стереотипниот изглед на невестата, претставувајќи ја како самоувере...
Спорт
(ФОТО) Четири од четири за Металург
Македонскиот ракометен првак го декласираше рускиот вицепрвак Санкт Петербург (32:19) во Лигата на шампионите
Вардар про помина, Куманово испадна
Вардар про се пласираа во третото коло на Купот на ЕХФ и покрај поразот на гостувањето кај Ловосице, додека Куманово исп...
Хоризонт З. е новиот лидер
Во дербито на колото Вардар и Металург ги поделија бодовите и водечкото место му го препуштија на Хоризонт Здравје...
Жито Прилеп подобар од Лундагард
Ракометарките на Жито Прилеп славеа со 31:25 над Лундагард од Шведска во првиот натпревар од второто коло во Купот на ку...
Трет пораз во низа за МЗТ Скопје
Македонскиот шампион синоќа ја продолжи серијата порази со третиот загубен натпревар по ред, откако загуби на гостувањет...
Јуве е осамен лидер
Победи за водечката тројка во Премиер лигата
 

Најнови вести
Време
Скопје, 6°C

Ведро

Понеделник
Сончево
Макс: 23°C, Мин: 7°C

Вторник
Сончево
Макс: 24°C, Мин: 8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (31)
Власта ништо не може да ја замени. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Човекот поет нема друг избор освен да пишува
„Пазарната логика се наметнува како валиден репер дури и за книжевните вредности“, вели поетот Владимир Мартиновски...
Како умре Моамер ел Гадафи?
„Хуман рајтс воч“ изготви извештај за последните денови на либискиот водач насловен како „Крвна одмазда во Сирт“...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 4011, 20.10.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Македонска мода во црно-бел филм
Шестото издание на „Моден викенд Скопје 2012“ како да се преориентира на естетиката на црно-белиот филм...
Евергрини што го греат срцето
Неговото име секогаш се изговара во целина, со иницијалот на татковото име, точката е задолжителна заедно со презимето –...
Тикви - децениска семејна преокупација
Секоја година Јусуф пласира на тетовскиот пазар по 50-60 тони „стамболки“ и уште десетина тони „свински“ тикви. Вели дек...
Современ македонски накит – подарок за Брисел
Лош ученик, полош студент, одличен бизнисмен
Покрај трикратниот светски рекорд со скокот од работ на вселената, Феликс Баумгарнтер го извади од „анонимност“ милијард...
Десетте најбогати во историјата на човештвото
Од првата десетка на најбогатите на светот и милениумот, наши современици се единствено наследниците на семејството Ротш...
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |