Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

На Груевски не му се брза со одговорот до Грција

Премиерот вели дека се подготвува рекација на меморандумот и дека таа ќе биде објавена кога ќе се оцени дека е вистинско време за тоа...

(ФОТО) Николиќ - Спорот меѓу МПЦ и СПЦ не е нерешлив

Според српскиот претседател добрите односи на Македонија и Србија како држави, ќе придонесат црквите поинаку да размислуваат за својот спор...

Покренато обвинение за „Монструм“

Обвинителство тврди дека имаат цврсти докази за случајот, по извршената истрага која траеше шест месеци...

Вести
Министрите на ЕУ за итни мерки за запирање на лажните азиланти
Заштитната клаузула за суспензија на безвизниот режим за земјите од Западен Балкан е една од можностите со кои ЕУ би се обидела да го запре бранот лажни азиланти
Берлускони осуден на четири години затвор
Поранешниот италијански премиер е осуден за даночен криминал со неговите телевизиски станици...
Самарас го величеше Александар Македонски во Солун
„Александар беше Грк, зборуваше грчки, веруваше во грчки богови, имаше професор Грк, Аристотел“, зборуваше грчкиот преми...
„Окта“ од наредната недела ќе пласира готови производи
Конечно и од Рафинеријата „Окта“ во Скопје потврдија дека компанијата после шест месеци пауза ќе проработи...
Мемети: Во Македонија има насилството врз децата и меѓу нив
ОМД ja критикува Клинтон за изоставувањето на Македонија
ЕБOР: Годинава растот на македонската економија само 0,3 отсто
Дијаспората ќе вади пасоши во македонските дипломатски претставништва
Директор на „Ексон мобил“ убиен во Брисел
Наградата „Сахаров“ за ирански активисти
Бразилка роди близнаци на 61 година
Создаден ембрион од тројца „родители“
Опозицискиот Сојуз ги претстави кандидатите за градоначалници во Скопје
Владата ќе отвора банка за матични клетки
Полицаец вмешан во шверц на лажни азиланти во ЕУ
Викендот обилни врнежи и засилен ветер
Корисниците на ОНЕ ќе сурфаат преку Сан Вајрлес
Маите демантираат: Нема да има крај на светот на 21 декември
Филе: ЕУ мора да го задржи фокусот на проширувањето
 
Магазин
Windows 8 конечно достапен на корисниците
Целосно редизајнираниот Windows 8 нуди нов кориснички интерфејс специјално приспособен за компјутерите и таблет уредите со тач скрин и избор на апликации достапни од Windows Store
Проекција на „Трето полувреме“ во Лос Анџелес
Филмот на Дарко Митревски е меѓу десет кандидати за номинација за Оскар за филм од неанглиско говорно подрачје кои ќе им...
„Македонски евергрин“ вечерва во Универзална сала
На манифестацијата ќе бидат изведени 20-те композиции кои според изборот на македонските граѓани се најслушани во измина...
„Твоите = мои очи“, нов роман од Христо Петрески
Новиот роман на Петрески е создаден во постмодернистички манир и во него доминираат урбаните елементи и контроверзи...
Седум филма на Столе Попов на ДВД
ДВД-едицијата со дигитално реставрирани филмови ќе биде промовирана в сабота, на Меѓународниот ден за заштита на аудиови...
Спорт
Само Георгиевски со победа во Лига Европа
Стеауа го совлада Молде со 2:0, Марибор на Ибраими ремизира 1:1 со Тотенхем, другите петмина изгубија во синоќешното трето коло
Пипан: Ќе се обидам да ја подигнам играта на повисоко ниво
Македонскиот првак, МЗТ Скопје Аеродром денеска на прес-конференција го промовираше новиот шеф на стручниот штаб...
Самарџиски победи, Антиќ и Мекејлеб поразени
Литвос Ритас ја забележа првата победа сезонава во Евролигата, а најзаслужен за триумфот над Партизан (69:61) беше макед...
Надал ги откажа Париз и Лондон
„Не сум подготвен за овие турнири и затоа ќе ја продолжам мојата рехабилитација во Мајорка и ќе работам за што поскоро в...
Азаренка не знае против Серена
Американката го доби и дуелот на ВТА-шампионатот во Истанбул со 6-4, 6-4...
Јубилејниот 100. Тур де Франс ќе почне на Корзика
 

Најнови вести
Време
Скопје, 5°C

Ведро

Сабота
Локални грмотевици
Макс: 21°C, Мин: 9°C

Недела
Локални грмотевици
Макс: 23°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (36)
Tито во дилема дали да се разведе од Јованка. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
(ФОТО) Обама гласаше во Чикаго
Со предвременото гласање тој стана првиот американски претседател кој гласал пред денот на изборите...
Верски профит во Мека
Милиони луѓе секоја година доаѓаат и и' носат милијарди долари на саудиската економија...
Доналд Трамп во отворена војна со Обама
Ќе даде пет милиони долари во добротворни цели ако Обама ги објави своите документи...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 4016, 26.10.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
ЕУ се обедини околу враќањето на визите
Вчера во Луксембург се одржа расправа околу проблемот со лажните азиланти од Македонија и Србија И Велика Британија, која не е дел од азилантската политика на ЕУ и шенген-режимот, им се придружи на земјите кои бараат враќање на визите. Одлука се очекува во февруари
Пет години дебата за 5.000 амандмани на ДУИ
Под услов ДУИ да остане на пет илјади амандмани, а не на 15.000-20.000, како што најавува, законот за бранители, во најдобра варијанта, би можел да биде донесен во 2018 година
На граница треба пасош, а не бела кожа
На трибината во Делчево, Ромите побараа да бидат заштитени од институциите
Интервју - Државниот канал се буди
Горан Петрески, Душко Арсовски, Билјана Василева-Трендафилова и Љупчо Цветановски
Во Карпош има 200 потенцијални загадувачи
Општината изготви катастар на загадувачи врз чија основа ќе презема превентивни мерки за заштита на животната средина
Мерката на Владата според менталитетот на бизнисмените
„Утрински весник“ еднаш во месецот ќе објавува подетални информации за случувањата на Македонска берза
Груевски не им се извини на жените
По говорот на премиерот за падот на наталитетот, женските лоби-групи реагираат дека не се само машини за раѓање
Препорачано од уредникот
Породилните боледувања доцнат и до три месеци
На мајките најголем проблем им е исплатата на првото боледување на кое може да чекаат и до три месеци, додека другите ги добиваат поредовно секој месец
И без парно, сметката за октомври ќе биде жешка
Сонцето и високите температури и' донесоа заштеда на „Топлификација“, од која скопјани нема да имаат никаков ќар

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
  


Site Meter


На прво место
Македонија не е на мапата на Хилари
Државната секретарка на САД веќе третпат ја заобиколува Македонија на турнеите низ Балканот
Си велам
Ерол Ризаов
Едиторијал
Горан Адамовски
Поглед
Љубиша Станковиќ
Мислење
Тодор Пендаров
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |