Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Нов Зеланд и Ангола први пречки на патот до Лондон

Доколку завршиме на едно од првите две места во групата Д, во четвртфиналето вкрстуваме со двете првопласирани од групата Ц, која ја сочинув...

Попоски во Вашингтон ќе побара Македонија да биде примена во НАТО

„Аргументите навистина се истрошени за блокирање на напредокот на Република Македонија на овој пат, изјави Попоски по денешниот министерски состанок н...

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ ги осудуваат случувањата во Струга

Во заедничкото соопштение на ВМРО-ДПМНЕ и ДИУ се потенцира значењето на градењето и унапредување на меѓуетничкото и меѓуконфесионалното разбирање и по...

Вести
Смирете ги меѓуетничките страсти, повикаа странците
Во изјава за Радио Слободна Европа, странските претставници во Македонија истакнуваат дека добрите меѓуетнички односи се апсолутно неопходни во секоја држава, вклучувајќи ја и земјава, во духот на Охридскиот рамковен договор
Зафировска: Советот постапува по наводите на адвокатите во „Пајажина“
Таа најави дека доколку има повреди во текот на постапката тоа ќе биде предмет на разгледување и на повисокиот суд при е...
Унгарскиот „Малев“ без пари, Владата вети помош
Прегазен пешак на патот Тетово - Јажинце
Членките на ЕУ постигнаа договор за фискалниот пакт
Милановиќ: Хрватска ќе ги поддржи соседите на патот кон ЕУ
Италијанските пратеници си ги намалија платите за 1.300 евра
И виното на „Тиквеш“ патува за Британија
Словачки пратеници голи против пратеничкиот имунитет
И натаму владее студениот бран на Балканот
Заеднички софтвер за систем-операторите од 15 држави во ЈИЕ
 
Магазин
Благој Нацоски во опера со прочуениот Андреа Бочели
Нацоски и Бочели на проба за операта „Ромео и Јулија“ чија премиера е на 24 февруари во Рим...
Драмскиот театар ќе постави шест премиери во 2012
„Генетика на кучињата“ по текст на Венко Андоновски и режија на Дејан Пројковски е од минатогодишната програма и ќе биде...
(ФОТО) Кира Најтли во ново секси издание за „Џи Кју“
Откако го сними филмот „Опасен метод“, во кој се одважи да сними жестоки сцени на секс, 26- годишната Британка, Кира Нај...
„Кармина Бурана“ повторно во МОБ
Синтија Никсон: Бисексуалка сум, одбрав хомосексуална врска
Спорт
„Л’Екип“ контра ЕХФ за Лазаров
За францускиот спортски дневник најдобри играчи на ЕП беа Хансен, Станиќ и македонскиот капитен...
Билетите за Гетеборг во продажба од утре
Цените на дневните билети се движат од 195 до 495 шведски круни, односно од 1.350 до 3.450 денари...
Владо Илиевски пред трансфер во Локомотив Кубан
Илиевски, незадоволен од малата минутажа, која ја ја добиваше во изминатиот месец, се реши да го напушти Анадолу Ефес...
Сменет селекторот на борачите Глигоров
(ВИДЕО) Клиперси го поразија лидерот Оклахома
 

Најнови вести
Време
Скопје, -14°C

Ведро

Среда
Претежно облачно
Макс: 1°C, Мин: -7°C

Четврток
Слаби снежни врнежи
Макс: 1°C, Мин: -7°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Печатено издание
Број 3791, 28.01.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Лустрацијата потона, исплива пресуда против Наумов��ки
Осуден претседателот на „Уставниот суд, Бранко Наумовски“. Со вакви бомбастични наслови вчера излегоа некои агенции и интернет-портали. Тој парично е казнет со 500 евра во октомври минатата година, но за медиумите стана интересен дури вчера
Груевски: Уставен пресече под притисок на кодошите
Според него, противниците на лустрацијата виделе дека тргнала работата, и покрај сите проблеми што ги имаше во Комисијата за лустрациј
Цена од 50 евра за донаторскиот прием со принцот Мајкл
За присуство на гала-вечерата со принцот Мајкл од Кент ќе се плаќа донација од 3.500 денари, па неограничено нагоре: принцот со сопругата
Експлоатација во погоните на „Ај фон“ и „Ај пад“
Kинеските работници кои работат за „Епл“ работат и живеат во нехумани услови
Бела венчавка се' позастапена во светот
Многу култури ги прифатија традиционалните западни обичаи за „бела венчавка“, во која невестата носи бел венчален фустан и превез
Бизнисот бара Владата да се стегне во трошењето
Во Стратегијата на ССК како една од мерките стои да се ограничи буџетскиот дефицит на ниво од најмногу 1,5 отсто од БДП
Се штеди на леќи за да не запрат операциите во „8 Септември
Очните операции се одложуваат бидејќи доцни тендерот за леќи, а Управата ги обвинува лекарите дека ги потрошиле пред време
Скриени камери во училишни кабинети
Камерите се инсталирани во разводни кутии за електрична инсталација врз чиј капак биле направени неколку ситни отвори
На појадок кај - „Уранија“ домашна кујна
Во ресторанот за самопослужување во „Соравија“ можете убаво да јадете и да не потрошите повеќе од 150 денари
Препорачано од уредникот
Училиштата во Чаир добија албански имиња
Советот на Општината ги преименува училиштата „Рајко Жинзифов“, „Јане Сандански“, „Цветан Димов“ и „Никола Вапцаров“
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Со Стопанска и градежните компании до стан
Во соработка со градежните компании, партнери на Стопанска банка, клиентите можат да поднесат барање за субвенциониран станбен кредит
Саботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


На прво место
Фено-мено-менално чувство
Левиот бек на македонската ракометна репрезентација Бранислав Ангеловски не го крие задоволството од историскиот пласман на ЕП во Србија
Едиторијал
Жаклина Хаџи-Зафирова
Анализа
Радмила Шекеринска
Мислења
Кенет Рогоф
Мислења
Ѓорѓи Спасов
Поглед
Димитар Чулев
Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


Убавината не доаѓа сама од себе
Со својата работа и искуство Александар Билјановски-Дадар е подготвен да го демантира верувањето дека убавината е само природна појава.
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |