Број 2871  четврток, 25 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Site Meter
Економија

Четири нови експозитури на Охридска банка

Охридска банка, членка на групацијата „Сосиете женерал“, соопшти дека ја продолжува експанзијата на македонскиот пазар. Банката напредува со развојот, уверена во потенцијалот на македонската економија. Со цел да овозможи поголема достапност на услугите и да се приближи до своите клиенти, Охридска банка ја прошири мрежата со четири нови експозитури во декември. Две од експозитурите се лоцирани во Скопје - во Бутел и во Аеродром. Другите две се наоѓаат во Кичево и во Кавадарци. (Ек.Р.)


Статијата е прочитана 329 пати.

Испрати коментар

Од: blaze
Датум: 25.12.2008 12:41:52
site kandidati se primeni so vrska vo kavadarci moite dokumenti iako bea uredni ne bea zemeni vo obzir a nekoi od vrabotenite ne ni bea viknati na razgovor a rabotat vo ohridska banka.toa e sramno za makedonija.

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Економија
Владините мерки не се Библија, порачува „Макстил“
И Русите ги откажуваат инвестициите
Може да останеме без зелените пазари
Први лиценци за поштенските компании
Власта бара нов кредит од 50 милиони евра за патиштата
За избегнати царински давачки 160 кривични пријави
За фармерите по наместо 2,5 денари 4 за литар млеко
Старо-нов одбор на директори на Берзата
НИС продаден на руски „Гаспром“ за 400 млн. евра
Словенија со клуч за странските работници
Хипо прва во Австрија ќе добие државна помош