Број 2865  четврток, 18 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Втора страница

Verbatim

Владата им нуди земја на големите странски компании. По истиот терк сакаме и ние да добиеме локации

Мирче Чекреџи, претседателот на Сојузот на стопански комори го критикува односот на Владата кон домашните компании околу доделувањето државно земјиштеЛуѓето видоа како госпоѓата Кидман свири на диџириду, тоа е директна навреда на нашата култура и нашите верувања. Самата одлучила повеќе да нема деца

Ричард Грин, професорот по абориџински јазик е шокиран од тоа што Никол Кидман прекршила аборџинско табу


Статијата е прочитана 46 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Втора страница
Македонија и Грција на 19 јануари во Хаг
Безгласни студенти
Од Владата бараме поддршка, а не пари