Број 2866  петок, 19 декември 2008
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Црвенковски прогнозира историски пораз на Македонија

Претседателот во последното обраќање рече дека Македонија е држава во која нема демократија
Кој ќе ja плати патриотската грешка?
Хрватска во македонска кожа

Словенија најави дека ќе стави вето на новите преговарачки поглавја на ЕУ со Загреб
Дрско враќање на „пинкпантерите“

Последната голема кражба на дијаманти во Париз најверојатно е дело на мрежа на луѓе од поранешна Југославија
Бунт во Кочани поради исклучена струја
Бруто платата ќе го скрати здравствениот фонд за 326 млн. евра
Градот не дозволува споменик на плоштадот, државата ќе тужи!
Бирото за лекови, сепак, одлучи да го повлече зелениот рецепт
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Анкета
Да се вика ли скопскиот стадион „Филип II“:
да
не
Вкупно 12879 гласа
ЕДИТОРИЈАЛ
Нина Нинеска-Фиданоска
Поглед
Горан Адамовски
Си велам...
Ерол Ризаов
Мислења
Љупчо Печијарески

Втора страница
Verbatim
Фризерката од ТАТ
Студентското радио не било укинато, вели ректорот
На прво место
Според претседателот, кај нас нема демократија
Груевски не дојде на обраќањето на Црвенковски
Извршителите внесоа паника кај должниците
Политика
Кој ќе ја плати патриотската грешка
Трговците не знаат што да прават со касите
Груевски побара од граѓаните трпение за подобар живот
Италијанскиот амбасадор прогласен за почесен доктор на ДУТ
Јавноста информирана, но не и упатена во евроинтеграциите
Идната среда ќе се расправа за буџетот
Загриженост поради заканите врз СОНК
Македонија
Бунт во Кочани поради исклучена струја
Бирото за лекови, сепак, одлучи да го повлече зелениот рецепт
Битолчани ќе го бараат наследството во Грција
Битолчани го одбележаа Св. Нектариј
Нови поплави во Радовиш и во Конче
Прилепските сарми ги чекаат судиите
Tетовските комуналци добија казни за палење депонија
Велес не добил денар за плацови
Економија
Бруто платата ќе го скрати здравствениот фонд за 326 милиони евра
Падот на фунтата го враќа еврото во игра
Странските бизнисмени уште се жалат на истите проблеми
Преработувачите против увоз на доматно пире
„Турк телеком“ со понуда за купување на „Космофон“
„Форд“, Крајслер“ и ЏМ со клуч за 59 фабрики
Нафтата падна под 40 долари
Усвоен европскиот буџет
Обама разгледува гигантски пакет
Хроника
Дрско враќање на „пинкпантерите“
Судскиот совет ќе ја утврдува одговорноста на судијата за „случајот Ореше“
В понеделник пресуда за Фрчкоски по тужбата на Груевски
Не добил пари, фрлил бомба во кафеана
Поддршка за бомбашите од Сопот
Откриени 11 илегални танчарки и пејачки
Едиторијал
Патриотска оставка за патриотскиот гаф
Анализа
Најтешкото допрва доаѓа
Мислења
Моќници и поданици
Скопје
Градот не дозволува споменик на плоштадот, државата ќе тужи!
Седум барања за решавање на проблемите на таксистите
Измени на ноќните линии „7“, „50“ и „57“
Костовски верува дека Скопје ќе добие трамвај
Отворен Новогодишен панаѓур
Забава
Во улога на Бил Клинтон
Патување низ времето со новиот календар
По презимето не познаваат во светот и во земјава
Кога сонот станува јаве
Наредната година инвестиција од 2 милиона евра
Замислете го светот без пластика
Курска битка
Писма
Правилник без правила
Пешаците жртва на сообраќајниот хаос
Свет
Обамa ќе стави крај на затворот во Гвантанамо
Се чека пресуда на судот за осмислувачот на геноцидот во Руанда
Хрватска во македонска кожа
Група офицери планирале државен удар во Ирак
Ердоган против петицијата за Ерменците
Колерата однесе 1.111 животи во Зимабве
Кризата ги исплаши руските снобови
„Кафкијанска“ битка за неговите ракописи
Култура
„Катињ“ на Вајда за крај на „Синедејс“
Отворена изложбата „Вучедол“ - мит што опстојува
Кокино доби менаџмент-план
Филмскиот воз „Кочо Рацин“ ќе стане традиција
„Синедејс“ поминува со празни сали
Научен собир на млади македонисти
Мирољубивиот Адријан и неговите бескрајни војни
Изложба за Старата скопска чаршија
Спорт
УЕФА бара информација за случајот „Васовски“
Вујовиќ суспендиран една година
Вардар пред петто изборно собрание во последната година
АМС додели доживотни пензии и 500 стипендии
Ди Монтеѕемоло бара Еклстоун да се повлече
И селекторот Катанец заинтересиран за Бразилецот Вашингтон
Бостон ја оствари 16. победа во низа
Фудбалски вести
Таневски и Лех преку Феенорд во наредната фаза од Купот на УЕФА
И „шпедитерите“ блиску до четврт-финалето
СП во Хрватска без македонски судии
Работнички Ф. елиминиран во Челинџ купот