Број 2865  четврток, 18 декември 2008
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Многу промотори - малку инвестиции

Промоторите имаат статус на дипломати, но никој од нив не е казнет за лоши резултати како дипломатите
Британија ќе се повлекува од Ирак
Се заокружува истрагата за смртта на Танески

Според британски „Ескваер“ Танески имал невиден пристап до полициската истрага и изострено око за деталите
5 ПРАШАЊА
Златко Петровски, претседател на Бордот на директори на МАТ
Македонија и Грција на 19 јануари во Хаг
Студентите обвинуваат дека нивниот глас е замолчен
Следува клуч на врата за „Лотарија на Македонија“
Соња од ТАТ лапнала уште половина милион евра
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Анкета
Дали сте за легализација на проституцијата?:
да
не
Вкупно 3930 гласа
ЕДИТОРИЈАЛ
Оливера Војновска
Поглед
Жаклина Хаџи - Зафирова
Мислења
Хенри А. Кисинџер
Мислења
Петар Арсовски


Втора страница
Македонија и Грција на 19 јануари во Хаг
Verbatim
Безгласни студенти
Од Владата бараме поддршка, а не пари
На прво место
Студентите обвинуваат дека нивниот глас е замолчен
Се прави драма од обраќањето на Црвенковски
Многу промотори за инвестиции, малку резултати
Руски медали за четворица истакнати Македонци
Политика
Корекции во Законот за помилување
Груевски не верувал во она што го кажа Станишев
„Тајмс“- Итен прием на Македонија во НАТО
СДСМ- Зошто Груевски го премолче Станишев?
Груевски подели новогодишни пакетчиња во Домот „11 Октомври“
Македонија
Прилепските сарми подготвени, се чека судија
Д-р Димитриевска в.д. директор на Пулмологија до утре?
Стоматолозите се против целосна приватизација
Во Охрид ќе се гради ново пристаниште со бензинска пумпа
Пишман за рецептите во боја
Заедничките пари ќе одат за Тетовскиот универзитет
Проблеми со лековите за болните од остеопороза
Економија
Следува клуч на врата за „Лотарија на Македонија“
„Саса“ пред затворање?
Федералните резерви ги намалија каматите до виртуелна нула
И „Макпетрол“ ќе користи горива од стоковни резерви
Ќе се избира супербренд
„Горни Полог“ се откажа од извозот на јагниња
Ќе се подобри напонот во источна Македонија
Над 80 отсто од фирмите на Интернет
ОПЕК го намалува дневното производство
„Т - мобиле“ доби лиценца за 3-Г
Во следните два месеца „Бучим“ во мирување
Хроника
Се заокружува истрагата за смртта на кичевскиот новинар
Тепачка со метални прачки во Кратово
Соња од ТАТ лапнала уште половина милион евра
Запалил бандера оти му исклучиле струја
Сведоците неусогласени каде бил приведен командант Коки
Возачот на Тоше ангажира нов адвокат
Фатен осуденик за убиство во обид
Претепан раководител на рибник во Вруток
Влечеле пари од украдени картички
Едиторијал
Собранието издиша по спринтот
Анализа
Мислења
Одличен тим ривали
Политички брендови
Скопје
Уставниот суд со „Малиот ринг“ ќе пресудува и за себе
„СП планет“ во Ѓорче Петров ги отвори вратите за граѓаните
Плоштадот во Автокоманда предаден во употреба
„Синтезис“ е новиот кум за Бадник
Скопје нема визија за урбан одржлив развој
Забава
Инспекторот Колумбо не знае за себе
Модна линија за жени што не се кукли
Промоција на албум на новите тинејџ-херои
„Браќата Тавитјан“ на голем концерт во Скопје
Писма
Станишев само сака да е „интересен“
Посвојување само со врски
Долго чекање овластување
Исправка
Свет
Латинска Америка ги обвини богатите земји за кризата
„Бадвајзер“ го загуби правото на името „бад“
Британците се повлекуваат од Ирак
Изборот на Обама ги охрабри црните Ирачани да влезат во политиката
Браун прогласи „победа“ во кавгата со Германија
Во експлозии во Багдад загинаа 18 лица
Словенија ќе ја блокира Хрватска за ЕУ
Буш не му е лут на новинарот што го гаѓаше со чевли
Култура
Слики со Александар Македонски од колекцијата на Гуштеров
Надреалната комедија „Апсурдистан“ вечерва на „Синедејс“
Македонската кинематографија во колапс
„Вејка на ветрот“ во трилер-варијанта
Промоција на план за управување со Кокино
Концерт на џез-пијанистот Алјоша Симјановски
Мултимедијален хепенинг за Кочо Рацин
НУБ ќе отвори руска читалница
Јубилеј на Втората македонска бригада
Спорт
Фени индустри уште еднаш го прегази Раднички
Едуардо се врати на терен по девет месеци пауза
Митревски се враќа на голот на репрезентацијата
Македонија ја завршува годината на 56. место на ФИФА
Турбулентен период за Вардар
Специјално лого за навивачите
Влатко Костов тренер на годината
Њујорк испушти победа во „Стејпл центар“