Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Српски убиец со години живеел во Охрид под лажен идентитет

Уапсен е Владимир Јорга (37), кој од 2002 година е во бегство поради злосторство во Панчево...

Шок во семејството на македонскиот Швајцарец

Ристе Л. стравувал дека лекарите сакаат да го отрујат. Тој побегна од болница, украл автомобил и усмрти жена...

Отворен патот за „Ел класико“ финале во Лигата на шампионите

Апоел на нашиот Иван Тричковски ќе игра против Реал Мадрид...

Вести
Најбогатиот човек во светот доаѓа во Македонија
Карлос Слим ќе престојува на ИТ конференција во Охрид, по лична покана на министерот Иво Ивановски
Да се урнат сите цркви на Арапскиот Полуостров
Големиот муфтија на Саудиска Арабија бара да се урнат христијанските храмови...
Куќата на Словенец продадена поради неплатени сметки во износ од 124 евра
Пораст на проституцијата во Атина
Маскирани лица нападнале старец во неговата куќа во штипското село Драгоево
Трајановски: Скопје ќе биде поделен на квартови и блокови
Отпуштени сто чиновници во грчкото министерство за развој
Иднината на Македонија е во ЕУ, реформите да продолжат
Во турски хеликоптер загинаа 16лица
Северна Кореја ќе истрела сателит
Пријави за предизвикувачи на инцидентoт во автобус на ЈСП
Одземени возила кои вршеле јавен превоз без дозволи
Штипјани грабнале 17-годишна девојка
Црногорскиот претседател во посета на Македонија
 
Магазин
„Единаесет жени“ е прва книга на Снежана Младеновска-Анѓелков
Наградениот роман, добитник на престижната награда „Роман на годината“ на „Утрински весник“ е во издание на „Или-или“
Рубенс Муратовски - добитник на "Актер на годината"
Рубенс Муратовски е годинешниот добитник на наградата "Актер на годината", што ја доделува редакцијата на весникот "Днев...
Џорџ Клуни уапсен на протести пред Суданската амбасада во Вашингтон
Клуни, неговиот татко Ник и други демонстранти ги игнорирале трите полициски предупредувања да ја напуштат околината на ...
Не постои, а распродаде четири концерти во Јапонија
Позната е под името Хацуне Мику, има зелена коса и долги кики, и е совршен производ на дигиталната музичка индустрија...
Спорт
Познати учесниците во четвртфиналната фаза од Лига Европа
Англија остана без свој претставник во четвртфиналето, откако двете екипи од Манчестер беа елиминирани од Спортинг, односно Атлетик Билбао
МЗТ Скопје Аеродром во следните три сезони ќе игра во АБА лигата
Договорот во Љубљана го потпишаа градоначалникот на Општина Аеродром, Ивица Коневски и претседателот на клубот, Сашо Бос...
Налбандијан се враќа во форма
Некогаш третиот светски рекет, а сега 70. на АТП-листата, го исфрли и Цонга од Индијан Велс...
Чикаго победи во дербито на „Истокот“
Изненадување на Булси беше Џон Лукас кој реализираше 24 поени, а кај гостите од Мајами најпрецизни беа Двејн Вејд со 36 ...
Лига Европа: Во четвртфиналето германско-шпански пресметки
 

Најнови вести
Време
Скопје, 19°C

Ведро

Сабота
Ведро
Макс: 17°C, Мин: 3°C

Недела
Сончево
Макс: 19°C, Мин: 4°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3832, 16.03.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
„Ветија и го уништија Велија!“
Сопругата на сопственикот на А1, Мазес Рамковска, еден ден по пресудата зборува за проблемите низ кои поминува нејзиното семејство
Преку Дубаи и Сингапур, побрзо и поевтино до Австралија
Агенцијата за цивилно воздухопловство во мај ќе потпише билатерален договор со властите на Австралија
Инвеститорите само што не не' нападнале
Според последните податоци на Народна банка на Македонија, минатата година во земјава биле инвестирани 303 милиони евра
Се' повеќе фантоми во Струмичко
Голем број деца на возраст од една до 18 години не се заведени во матичната книга на родени
Се' потешко до боледувања на товар на здравствената каса
Повредената дланка која не може да ја свитка не беше доволна за Лекарската комисија да му го продолжува боледувањето на З.И.
Скапиот бензин нема предвреме да ги извади велосипедите на улица
Граѓаните ќе можат од 1 април да изнајмат градски велосипед за 10 денари од час
Венизелос моли да го изгласаат
Кандидатот за лидер очајно продолжува да се извинува поради грешките на својата партија
Големина XXL
Екстра ларџ, ХХL, „плус сајз“, се' се тоа „шифри“ за оние чија конфекциска големина го надминува бројот 44 и кои најпосле ќе можат да најдат облека
Судијката Неделковска се сели во Врховен
Унапредување во повисокиот апелационен суд доби и судијката од скопскиот кривичен суд што го осуди Љубе Бошкоски на 7 години затвор
Препорачано од уредникот
Универзитет без автономија како поштар без пошта
Професорите го кренаа гласот против измените во Законот за високо образование, за кои Уставниот суд треба да процени дали значат упад во универзитетската слобода
Врапчиште магнет за странски инвеститори
Во индустриската зона на село Зубовце, Чеси ќе изградат четири фабрики, а се заинтересирани и неколку фирми од Турција и од Германија

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


На прво место
Филе: Дијалог меѓу мене и премиерот
Еврокомесарот порача дека успехот на новиот дијалог со Македонија го врзува директно со премиерот Никола Груевски
Си велам
Ерол Ризаов
Поглед
Александра М. Митевска
Едиторијал
Маја Томиќ
Мислења
Тодор Пендаров
Мислења
Гордан Георгиев
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |