-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Дневен хоросокоп

 

Овен

Многу работи постигнувате на дипломатски начин. Ако се најдете во непријатна ситуација, нема да бидете сами. Ќе присуствувате на јавен собир или пак ќе се најдете во ситуација да започнете соработка многу позначајна отколку што очекувавте.Бик

Заморот и лошата здравствена состојба влијаат на хроничните проблеми. Не форсирајте се, потрудете се да го правите она што не ве заморува. Не оптоварувајте се со глупости и уживајте во малите работи. Овошјето и зеленчукот треба да бидат неизоставен дел од вашето мени.Близнаци

Сериозни сте и одговорни бидејќи околностите тоа го бараат од вас. Околината конечно се увери дека може да смета на вас, иако изгледате помалку несериозно. Првиот впечаток може да излаже. Не обрнувајте внимание на внатрешниот немир.Рак

Исклучително успешен и креативен ден. Што и да правите ќе биде со леснотија. Водете сметка да не претерате со фантазирањето зашто во тој случај ќе го изгубите и онака несигурното тло под нозете. Можни се проблеми со кожата во вид на алергија, внимавајте.Лав

На околината и' изгледате привлечно што не значи дека треба да претерувате со желбата за доминација и мудрување бидејќи тоа никој не го сака. Пред вас се многу пријатни случувања кои на прв поглед не ветуваат многу. Внимавајте на исхраната.Девица

Иако имате успех на повеќе страни, акцент треба да ставите на љубовта и сета своја енергија да ја насочите кон неа. Ако сте во врска или брак ве очекуваат незаборавни моменти со партнерот, а ако се' уште сте сами, можете да се надевате на фатална средба.Терезија

Конечно можете да земете здив. Активностите врзани за патувања и повреди се зад вас. Доколку сметате дека треба да им помогнете на блиските, направете го тоа, но не мешајте се премногу. Насочете се кон себе ако сакате да бидете задоволни.Скорпија

За добро да се чувствувате треба да обрнете внимание на правилната исхрана и уредниот живот. Сте размислувале ли за спорт? Не откажувајте се од ништо ако сакате да успеете. Ве очекува интересна средба, уживајте.Стрелец

Чувствувате потреба да ја докажете сопствената вредност. На��евајте се на успех. Амбицијата е изразена, па можеби ќе добиете унапредување. Пријателите на кои најмалку се надевавте ќе ви пружат поддршка. Уживајте во моментите поминати со партнерот.Јарец

Интуицијата е изразена, но и нервозата која оди заедно со неа. Се' што е добро има и лоши страни. Релаксирајте се ако сакате да ги решите проблемите со нервите. Ништо на светот не е достојно да ви го расипе денот.Водолија

Одличен период за успех во сферата на филозофијата и правото, но и за патување. Наклонети сте на сериозен пристап кон овие области затоа и ве очекува успех. На моменти може да ве обземе бран на непрактичност, затоа потрудете се да не претерате.Риби

Почитувајте ги барањата на организмот. Тој ве потсетува дека сте уморни. Осаменоста ви годи, па ако сте во прилика да ја остварите, наполнете ги батериите и ќе бидете како преродени. Прошетките во природа, добрата книга или филм можат да ве опуштат.


„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават денескаSite Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 21°C

Ведро

Среда
Ведро
Макс: 37°C, Мин: 19°C

Четврток
Ведро
Макс: 38°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО) Се урна потпорен ѕид на Водно, жителите на зградите евакуирани
Жителите на овој дел од Скопје, велат дека поради опасност од излизгување на земјиштето и рушење на две згради од кои ед...
(ФОТО) Кристина Арнаудова се разладува во Котор
Скопскиот асфалт го замени со морските бранови, а во песокот и водата најмногу ужива, кој друг ако не едноиполгодишното ...
(ФОТО) Кавадарчанец освои бронза на натпревар за генијалци
Ѓорѓи Шемов се натпреваруваше со научен труд од областа на заштитата на животната средина...
Голема радост за враќањето на „Дед Кен Денс“
Со новиот албум „Анастасис“, австралиското култно дуо Лиса Жерар и Брендон Пери, уште еднаш ја докажа својата креативна ...

Дневн��к  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |