Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Забава
16.07.2012, 17:34

Изгледам подобро кога и да е

Актерката Шерон Стоун (54) изјавила дека сега изгледа подобро отколку што изгледала на 20 години и дека мажите сега почесто ја канат „на судир“.

Холивудската убавица, која е во врска со манекенот Мартин Миц (27), свесна е за својата убавина, што го потврдила во интервју за британскиот магазин „ОК“.

„Дали навистина изгледам добро, или тоа само го мислам под влијание на одрекувањето дека стареам? Со оглед на тоа дека 25- годишници ме канат да излегуваме... - да, сега изгледам подобро - рекла актерката.

Шерон додала и дека луѓето не го ценат изгледот насекаде во светот.

- Надвор од Америка, луѓето многу помалку обрнуваат внимание на изгледот, освен ако на пример имате 15 години и лажен тен. Тогаш не смеете да носите костим за капење - додала убавицата на шега.


Статијата е прочитана 321 пати.

Испрати коментарEксел Роуз за финишот на „Егзит“
Сури се расплака оти мама не и' купи кученце
Фотографии од Галичка свадба во „Вашингтон пост“
Гран при за Боби Мојсовски на „Славјански базар“
И со глас и со става, Брена го крена Прилеп во воздух
Што прават денеска
Патувам по титула во Кина
Лондончани му исклучија струја на концерт
Војнички режим за убавин��
Автомобил од соништата „порше 356“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Време
Скопје, 20°C

Облачно

Понеделник
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 18°C

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 4 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Тој спринтува без нозе, а девојка му е супермодел
Веќе цел месец, наведува истиот извор, Јужноафриканецот Оскар Пистоиус излегува со рускиот супермодел Анастасија Хожисов...
Спиеше со момчето и остана без Игри
„Го прекршив правилото што го почитуваат сите девојки. Точно, моето момче доаѓаше во соба и мислев дека никој не знае за...
Дожд на отворањето на Олимписките игри
Маратонец без пасош на ЛОИ 2012
Запленети 10.000 лажни олимписки знамиња
Бекам на отворање на Игрите?

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хоро��коп |