Број 2865  четврток, 18 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Политика

СДСМ: Зошто Груевски го премолче Станишев?

СДСМ вчера го обвини премиерот Никола Груевски дека не реагирал на изјавата на премиерот на Бугарија Сергеј Станишев во врска со ОМО „Илинден“-ПИРИН. „Никој во Македонија не очекува дека македонските институции можат да го решат проблемот на ОМО ’Илинден‘, но граѓаните очекуваат достоинствена и правична реакција и одбрана од македонскиот премиер Никола Груевски. Со своето одмолчување стана јасно дека Груевски и ВМРО - ДПМНЕ ги користат проблемите на македонското малцинство во соседните земји само за дневнополитички цели“, обвини на вчерашната прес - конференција Емилијан Станковиќ, портпарол на СДСМ. (П.Р.)


Статијата е прочитана 193 пати.

Испрати коментар

Од: Makedonec
Датум: 18.12.2008 01:00:14
Pa kako da ne go prekuti se oblozuvam deka sigurno ima bugarsko drzvanstvo i pasos kako negoviot predhodnik.Gozpod neka ni e na pomos so ovie sto ne vodat kojznae kaj ke zavrsi drzavata.

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Политика
Корекции во Законот за помилување
Груевски не верувал во она што го кажа Станишев
„Тајмс“- Итен прием на Македонија во НАТО
Груевски подели новогодишни пакетчиња во Домот „11 Октомври“