-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Хороскоп

Хороскоп


Овен

И понатаму сте премногу напнати, a до кога ќе можете да работите со вакво темпо е голема енигма. Многу работи ќе ви станат јасни и ќе сфатите дека беспотребно сте се измачиле. Одморајте се и потрудете се да се релаксирате и физички и психички.Бик

Се' што посакувавте добивте. Се нервирате, а тоа е моментална појава. Влегувате во период на лоша комуникација, па подгответе се за последиците. Здравјето ви е осетливо, а особено срцето и нервите.Близнаци

Расположението ви е премногу променливо. Се чувствувате фрлени во погрешно време на погрешно место. Размислувањата за промена на работното место не се без промена. Незадоволни сте од ситуацијата, но морате да бидете трпеливи.Рак

Незадоволни сте од се', а најмногу од себеси. Премногу грешите, затоа веднаш посветете внимание на вашиот физички изглед. Морате да соберете храброст за довршување на обврските.Лав

Бидејќи доволно се истрошивте на емотивен план, решени сте да почнете да работите. Крајно време беше да донесете ваква одлука, работата ви е наталожена. Немојте да се оптоварувате со моменталната стагнација на љубовта. Наскоро ќе бидете на седмо небо.Девица

Пред вас е успешен ден и се' е под контрола. Сонувате за средба од која многу очекувате. Преиспитајте се добро што сакате точно да промените во животот. Околностите го бараат тоа од вас. Бидете внимателни, бидејќи понатамошните случувања зависат од тоа.Терезија

Ви се нудат многу поволни можности, а вам ви е оставено да ја изберете вистинската. Во добра состојба сте, а и нервозата е исчезната. Уживате во сите аспекти на животот, а особено кога ги решавате меѓучовечките односи.Скорпија

За доброто расположение и пријатните моменти во друштво со саканото лице се заслужни позитивните вибрации на планетите. Од вас се очекува позитивна енергија, но под услов да не се олабавувате. Насочете се кон работата.Стрелец

Пред вас е убав ден кој може да донесе интересна средба. Олабавете се и на момент одложете го проблемот. Што и да одлучите ќе биде исправно, а очекувајте важен момент за да дознаете на што сте. Неизвесноста е непријатна, но ќе трае кратко.Јарец

Многу припадници на знаков имаат здравствени проблеми кои се последица на погрешниот начин на живеење. Преоптоварени ви се органите за варење и тоа се одразува на моменталната ситуација на организмот. Имате доста обврски во домот, па извршете ги.Водолија

Имате работа преку глава, што и не е така лошо. Под услов да немате што да работите, потрудете се да размислувате за работи кои се нерешливи. Нема потреба да се грижите за здравјето. За да успеете да се извлечете од кризата, променете го пристапот кон проблемите.Риби

Нервозата моментално е нагласена. Долго сте прикривале нешто од соработниците и сега сакате да ја исправите грешката. Многу работи ви заостануваат. Морате да научите како да ги решавате проблемите постепено.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 19°C

Ведро

Недела
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 14°C

Понеделник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 13°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Класичните светилки отидоа во историјата
Со забраната Европа планира да заштеди околу 1 отсто од годишната потрошувачка на електрична енергија или тоа е производ...
Кинезите вложуваат во ореви
Кинезите ги инвестираат парите во некои прилично чудни работи, имено во ореви. Вртењето на ореви во дланката ја стимулир...
Недостигот од вода ќе ги натера луѓето да станат вегетаријанци
Хидролозите предупредуваат дека за производство на месо се троши пет до десет пати повеќе вода отколку за производство н...
Шише со порака пронајдено во Северно Море по 98 години
Во него имало поштенска картичка од пет пени, сума која денеска има безначајна вредност, но пред еден век била примамлив...
(ФОТО) Американка опседната со чевли
Дарлин Флајн (57) од Калифорнија има неверојатна колекција од 16.400 чифта чевли, со што го урна сопствениот рекорд за н...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |