Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Дански компании заинтересирани за бизнис во Македонија

Премиерот Груевски денеска престојува во Данска, каде се презентираат можностите за инвестирање...

„Големиот брат“ влегува и на „Скајп“

Остри критики по најавените измени во Законот за следење комуникации...

(ОБНОВЕНО) Сега Кипар ќе не турка во ЕУ

Македонската делегација ја протна и хашката пресуда во заклучоците на Мешовитиот комитет Македонија-ЕУ...

Вести
Почна изградбата на нова црква во Ново Лисиче
Верскиот објект ќе се гради со целосна донација на градежната компанија „Адора инженеринг“, која ќе инвестира од 300.000 до 500.000 евра
Орден за македонски лекари што спасија норвешки војник
Шестчлен хируршки тим од земјава се истакна со својата работа во мисијата на ИСАФ во Авганистан...
Хорор на автопатот Скопје-Атина
Еден загинат и неколкумина повредени е билансот од трите сообраќајни несреќи кои се случија кај Демир Капија...
Земјотрес од шест степени во југозападна Македонија
(ВИДЕО) Член на Златна зора „делеше“ шлаканици во емисија во живо
Се урна ѕид на тетовското Кале стар 200 години
Од утре топол бран со температура до 38 степени
Задолжницата нема да го реши проблемот со ликвидноста
Фридом Хаус: Македонија е полудемократска земја
Нова кандидатура за поранешниот градоначалник на Велес
(ФОТО) Двокатен автобус удри во зграда на ул. „Даме Груев“
Попоски: Македонија да биде наградена за реформите
Нов масакр во сириската провинција Хама
 
Магазин
Почина Реј Бредбери, бардот на научната фантастика
Бредбери починал во вторникот во неговиот дом во јужна Калифорнија во 91 година од животот
(ФОТО) Новото „пежо 208“ пристигна во Македонија
Овој модел од Б-сегментот стартува со почетна цена од 12.000 евра...
Киноопремата наместо за три години, ќе се обновува за две
Ова денеска го соопшти Министерството за култура во врска со проектот што ќе се реализира преку Филмскиот фонд и кој ќе ...
„Прометеј“ во 3Д од утре во Кино Милениум
МКЦ и 3Д Кино Милениум од утре ќе го прикажуваат „Прометеј” („Prometheus”) во 3Д со почеток од 22.30 часот...
Никола Маџиров го освои Берлин со својата поезија
Никола Маџиров на „Поезиефестивал Берлин“ бил најавен како блескава комета на современата светска лирика...
Спорт
Шпанија и Германија најголеми фаворити
На „фуријата“ и на „панцерите“ типуваат Платини и анкетираните од Би-Би-Си
Казни за играчите што ќе го напуштат теренот
Платини контра најавата од Балотели дека ќе излезе ако биде цел на расистички напад...
Италијанците и Холанѓаните го посетија Аушвиц
Во паузата на подготовките за ЕП играчите од двата тима го посетија местото на југот од Полска каде што беше извршено ед...
Пресијадо го презеде Вилјареал, па почина
Само ден по преземањето на новиот шпански второлигаш Вилјареал, 55-годишниот Маноло Пресијадо вчера почина од срцев удар...
Металург, сепак, во квалификации за ЛШ
Македонскиот првак е во групата на носителите заедно со Констанца од Романија, со Слога Добој од Би и со Динамо Минск од...
Оклахома Сити е првиот финалист во НБА лигата
 

Најнови вести
Време
Скопје, 15°C

Ведро

Петок
Сончево
Макс: 32°C, Мин: 16°C

Сабота
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 18°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ИНТЕРВЈУ) Можеме да се договориме со СДСМ
Лидерoт на ДПА, Мендух Тачи, вели дека никогаш нема да соработува со сегашната ВМРО-ДПМНЕ, што не значи и никогаш повеќе...
(ИНТЕРВЈУ) Политиката нема да престане да се меша во театарот
„Често мислам дека нашиот театар како да не сака да каже ништо, или тоа што сака да го каже не значи ништо“, вели режисе...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3898, 07.06.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Европската криза и' зеде мерка и на Македонија
Постојан пад на индустријата, извозот и инвестициите, истоштени компании и загрижени бизнисмени - европската криза се преточи и кај нас
Успешната интеграција на ДУИ - во Владата
Партијата лесно ги преживеа нападите со лустрациските досиеја, но случајот „Монструм“ и блокираните интеграции може да и' го намалат рејтингот
Имиџот и пораката на Шврговски
Според имиџот што го пласираше пред ТВ-камерите, изгледа дека тој ден не планирал да дојде ни на работа
Старата железничка се претвора во руина
Вагон��т и пероните кои ја симболизираа некогашната станица се отстрануваат заради реализација на ДУП, кој на тоа место предвидува комерцијален објект
Венера „го засени“ Сонцето
Венера помина пред сончевиот диск, феномен жто се случува на секои 105 години
Поддршка од Финска за влез на Македонија за ЕУ
Владиниот економски тим вчера во Хелсинки ги презентираше можностите за инвестирање во земјава
МНР штеди на сопругите на амбасадорите
Поради намалениот Буџет, МНР ги крати привилегиите на македонските дипломати и на нивните сопруги
Словенија цврсто стои зад нашето интегрирање
Во разговорот, двајцата соговорници се задржаа на три сегменти кои се од интерес за двете држави
За дијагноза на рак се чека пет месеци
За биопсија на Онкологија од сега се закажува за во октомври, а причината за тоа е дефицитот од кадар
Препорачано од уредникот
(ИНТЕРВЈУ) Можеме да се договориме со СДСМ
Лидерoт на ДПА, Мендух Тачи, вели дека никогаш нема да соработува со сегашната ВМРО-ДПМНЕ, што не значи и никогаш повеќе со ВМРО-ДПМНЕ
Петмина во игра за советник на Иванов
Дури 67 кандидати се пријавиле на минатомесечниот јавен конкурс за советник за јавни настапи на претседателот Ѓорге Иванов

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
На 300.000 невработени - 394 понуди за работа
На сајтот „Најди работа“ фирмите нудат само 394 слободни работни места, најмногу во Скопје - 271
Глобалист
Љупчо Поповски
Едиторијал
Гордана Дувњак
Поглед
Билјана Ангеловска
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Мислења
Петар Арсовски
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |