Број 2858  среда, 10 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Култура
Музејот на вода е прва атракција од ваков вид на Балканот

Музејот ќе биде единствен археолошки локалитет кој ги спојува копнената и подводната археологија
Вечерва се отвора обновената национална поставка

Во Даут-пашиниот амам ќе биде прикажан и документарниот филм „Светот на уметноста
Праизведба на „Последниот ден на Мисирков“ во струмичкиот театар

Текстот на Плевнеш говори за македонскиот Прометеј кој ги осветли тунелите на слепата македонска историја
Франција и Германија ќе се обединат преку музика

Утревечер во Домот на АРМ концерт ќе одржи Симфонискиот оркестар на ММЕ
„Веселите жени од Виндзор“, премиера во Велешки театар

Преводот на Библијата во секоја национална култура е важна работа
„Ако никој не свири...“, ново ЦД во издание на „Стотројка“
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ