Број 2870  среда, 24 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Наука
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Што прават денеска

Гоце Арнаудов

пејач

Во овој претпразничен период, речиси секој ден сме на снимање на некоја новогодишна програма. Денеска во план е снимање ваква програма за ТВ БОМ. За Нова година настапувам на плоштадот во Штип, а на 4 јануари веќе заминувам на едномесечна турнеја низ Америка.

Емилија Стефановска

социолог

Денеска денот ми поминува работно. Првата половина ја поминувам во мојата парфимерија „Ана бјути”во Ченто. Попладнето со сопругот Борче ја посетуваме мојата петмесечна внука од сестра, Мила. Вечерта ни е испланирана за прошетка низ град, предновогодишен шопинг, но и кафе-дружење со наши пријатели во некое кафуле.

Драган Пејчиќ

секр. на ФК Македонија ЃП

Кога е во прашање фудбалот, за мене нема одмор. Зимскиот преоден рок е на прагот и веќе размислуваме за засилувања за пролетната сезона. Македонија ЃП има шанси првпат во својата историја да ја освои шампионската титула на Македонија и со сите сили ќе се потрудиме да го оствариме тоа со најдобриот тим во Првата лига.

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ