-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Култура
Интервју: Несфатлива е одлуката за враќање на српското црковно пеење
„Има индикации дека некои од владиците сакаат одлуката на Синодот на МПЦ да се преиспита“, вели Јане Коџабашија, експерт...
Врачена наградата „Григор Прличев“ на Трајче Кацаров
Добитникот Кацаров побара луѓето да имаат поангажиран приод и да се бараат одговори на современи теми...
Почина Бен Газара
Американски, колку и европски актер, чија маркантност и впечатливост никого не оставаа рамнодушен...
3-Д киното направи бум во „Милениум“
Киносалата на премиерата на „Пина“ беше преполна, а пред билетарницата имаше мешаница - сите бараа билет повеќе...
Роман на годината: „Гулабицата од Ѓупски баир“
Денеска објавуваме извадок од романот „Гулабицата од Ѓупски баир“ од Јован Ѓуровски, издание на „Пелагониски средби“, Но...

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, -6°C

Слаби снежни врнежи

Петок
Снег
Макс: -1°C, Мин: -6°C

Сабота
Слаби снежни врнежи
Макс: 1°C, Мин: -3°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |