Број 2917  петок, 20 февруари 2009
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Наука

Претходен број


Site Meter

Зимата пак го покажа своето лице

Грција се одлучила за вето уште во 2007

Дора Бакојани: Знаевме каква стратегија ќе следиме за т.н. скопско прашање уште пред летото 2007 година
Девалвацијата чука на врата?

Прашање на време е кога резервите ќе дојдат на ниво кога веќе нема да можат да го бранат денарот, велат експертите
Жешки точки на изборната мапа

Струмица, Куманово, Велес, Струга, Гостивар се дел од општините во кои се очекува интересен изборен натпревар
Прашка пролет во ЕУ

Според претседателот Вацлав Клаус, вака како што тргнала ЕУ, ќе заврши како и Варшавскиот договор
Се топи популарноста на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ
Словенците на референдум за членство на Хрватска во НАТО
Трифун Костовски бара нови правила за „игра“ во Вардар
Игор Џамбазов сведочеше за случајот со „План Б“
Најди! во Утрински
Анкета
Ќе оди Македонија на Светското фудбалско првенство?:
да
не
Вкупно 4788 гласа
ИНТЕРВЈУ
Антонио Милошоски, шеф на македонската дипломатија
ЕДИТОРИЈАЛ
Билјана Ангеловска
Поглед
Димитар Чулев
Си велам
Ерол Ризаов
Без ракавици
Јосиф Ќурчиев

Web Special
Поради инцидент откажана трибина во Струга

Пчелите во Европа масовно умираат
Втора страница
Искубано јато за НАТО
Verbatim
Грција под голем притисок на Стразбур за малцинствата
Грција се одлучила за вето уште во 2007
На прво место
Се топи популарноста на премиерот Груевски и на ВМРО-ДПМНЕ
Мрачни прогнози за Македонија од известувачот на ЕУ
Политика
Поради инцидент откажана трибина во Струга
ВМРО-ДПМНЕ- Фрчкоски ги менува ставовите и навредите
Грција не може да има монопол врз антиката
Се избира ректор за неформиран информатички универзитет
„Транспарентност - Македонија“
Груевски ги кани СДСМ, ДУИ и ДПА на лидерска средба
Жешки точки на изборната мапа
Експресните закони паѓаат на Уставен суд
ВМРО-ДПМНЕ ќе коалицира со 18 партии
Фрчкоски- Ќе се борат неколку кандидати и една партија
Канал 5 не заштити идентитет на малолетна жртва
Каракамишева и Вакнин консултанти во здравството?
Македонија
Протест кај Табановце, автопатот се гради
Медијатори на ОБСЕ ќе го решаваат струшкиот случај
Зоран Дограмаџиев
Снегот повторно изненади
И судиите немаат земено плата
Економија
Девалвацијата чука на врата?
ММФ- Дефицитот на тековната сметка најголем ризик за земјава
Бизнисот упорно алармира и бара помош за излез од кризата
Пропаѓаат тендерите во енергетиката, Владата молчи
Планот на Обама ќе им помогне на многумина, но не на сите
Комерцијална банка со нова експозитура во Скопје
Бугарски холдинг БЕХ ќе се шири и во Македонија
На „Бетон“ не му се откажани проекти
И вчера немаше пари за фармерите од „Сведмилк“
Економската криза се шири на Источна Европа
Фармерите бараат пониска основица за придонесите
Нов софтвер против перење пари
Ставрески во посета на Украина
Хроника
Пајак-службата во Скопје прави чистки и по населбите
Игор Џамбазов сведочеше за случајот со „План Б-продукција“
Пратеничката Марку имала сообраќајка
Уапсен еден од напаѓачите на Џезми Небија
Двајца крадци фатени на дело
Локомотива повреди пешак во Скопје
Тешко повреден работник во Штип
Едиторијал
Сопки за Скопје
Анализа
Најголемиот жив историчар за Македонија
Мислења
Кога овците учеа да летаат!
Скопје
Костовски се сомнева во легитимноста на антикорупционерката Димовска
Почна реконструкцијата на плочникот на влезот во Чаршијата
Ќе се гради филтер-станица во Раштак
Проект „Телефонот ѕвони двапати“
Забава
Немања Павлов скандалозен победник
Дафи најдобра меѓу колегите
Смирени тонови за претстојната есен
Сите светл�� насочени кон Индиецот Рахман
Гафовите значат неинформираност
Провев од препев
Писма
Свет
Нетанјаху најверојатно иден премиер
„Њујорк пост“ обвинет за расизам
Прашка пролет во ЕУ
Ослободен убиецот на Ана Политковскаја
Стоп за Црна Гора во ЕУ
Измамник се женел 19 пати
Словенците на референдум за хрватското членство во НАТО
Исчезна милијардерот-измамник Ален Стенфорд
Настрада адвокатот на Берлускони
Култура
Жешка атмосфера пред доделување на „оскарите“
„Венеција виа МКЦ“ на „Сараевска зима“
Значајна издавачка продукција во НУБ „Св. Климент Охридски“
Поетска вечер во Струмица
Промовирана „Битката за Бога“
МНТ установува актерска награда „Амфи“
Струмички театар со „Роденден“ гостува во Црна Гора
Видеопрезентација во Центарот за култура во Струга
Спорт
„Вирџин“ доби рок до крајот на месецов за да ја купи Хонда
Прогласување на најдобри во одбојка за 2008 година
Трифун Костовски бара нови правила за „игра“
Дојчиновски закрепнува од тешката операција во Белград
Топалов поведе против Камски
Фудбалски вести
Светски рекорд на Дефар на 5.000 м во сала
Ѓорче Петров и Поповиќ се разделија
Македонија во втори��т шешир во ждрепката за ЕП
Чендлер разменет, па вратен во Њу Орлеанс