Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Забава
16.07.2012, 17:34

Лондончани му исклучија струја на концерт

Организаторите на концертот во лондонскиот „Хајд парк“ му ја исклучиле струјата во текот на настапот на американската рок-ѕвезда, Брус Спрингстин, зашто не го почитувал временското ограничување на концертот.

Во мигот кога на Спрингстин му се придружил легендарниот член на „Битлси“, Пол Макартни, микрофоните веќе биле исклучени пред да и' се обратат на публиката.

Концертот требало да биде завршен до 22.30 часот. Половина час по тој рок, Макартни му се придружил на Спрингстин на бината, за да ги отпеат песните:„ I Saw Her Standing There“ и „Twist and Shout“.

Кога се обиделе да и' се обратат на публиката, микрофоните не работеле. Гитаристот на Спрингстин, Стивен Ван Зант, по повод одлуката на организаторот изјавил: „Сабота навечер! Кому му пречевме?“


Статијата е прочитана 156 пати.

Испрати коментарEксел Роуз за финишот на „Егзит“
Сури се расплака оти мама не и' купи кученце
Фотографии од Галичка свадба во „Вашингтон пост“
Гран при за Боби Мојсовски на „Славјански базар“
И со глас и со става, Брена го крена Прилеп во воздух
Што прават денеска
Патувам по титула во Кина
Изгледам подобро кога и да е
Војнички режим за убавина
Автомобил од соништата „порше 356“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Време
Скопје, 23°C

Претежно облачно

Понеделник
Локални грмотевици
Макс: 33°C, Мин: 18°C

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 5 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Британците очекуваат жетва на медали
Домашниот тим на Игрите во Лондон ќе има 542 спортиста што е рекорден број натпреварувачи од Велика Британија на една ол...
Леброн Џејмс најплатен спортист на Игрите
Од договорот со Мајами добива 13 милиони, останатите 40 легнуваат на неговата сметка од вносните зделки со спонзори...
Олимпиското злато вреди 620 долари
Трудница на Олимписките игри
Брајант не може да замисли да не освои злато
Семенја ќе го носи знамето за ЈАР

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |