Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Македонија напредува во справувањето со климатските промени

Ова денеска го истакна министерот за животна средина Абдилаќим Адеми на завршната презентација на резултатите на проектот „Заштита на здравјето од кли...

Евробарометар: Македонците се информирани за ЕУ

Според истражувањето, 43 проценти од испитаниците во Македонија веруваат дека се добро информирани за прашања поврзани со ЕУ наспороти 38 отсто во ное...

Осомничениот убиец од Тулуз ќе и се предаде на полицијата

Мохамед Мера (24) откриен благодарение на интернет и контактот со неговата прва жртва...

Вести
Попоски: Македонија може да смета на данската поддршка за ЕУ и НАТО
Овој став на земјата претседавач со Унијата денеска во Копенхаген му ја пренесе данскиот министер за европски прашања Николаи Вамен на македонскиот министер за надворешни работи Никола Попоски
Кривична пријава за Рамиз Мерко
Струшкиот градоначалник е осомничен за давање одобрение за градба на спорен објект на Охридското Езеро...
„Карфур”, „Зара” и „Синеплеклс” во „Скопје сити мол“
„Дрeкслмајер“ почна да вработува кавадарчани
Исчезна 23-годишно момче од Виница
Градежен работник го загубил животот во хала во село Волковија
Тетовци продавале ладно оружје на тезга
Почина писателот Томе Момировски
Каменуван автобус со средношколци
Дојде да сведочи, а заврши со лисици на рацете
Генерал Методија Величковски ја презеде должноста командант на ЗОК
 
Магазин
Музиката од филмот „Скопје ремикс“ во бесплатно издание
Саундтракот на „Скопје ремикс“ е достапен за бесплатно преземање од страницата на „ПМГ рекордингс“ (www.pmgrecordings.com)
„Хенри Шести“ со „Зајди, зајди јасно сонце“ во Лондон
Денеска во Театарот во Битола подготовките за претставата ги следеше директор на Фестивалот „Светот за Глоуб“, Том Брд...
Виртуозот виолончелист Готје Капусон настапува со Филхармонија
Капусон е еден од најбараните француски музичари на денешницата...
Кејт Мидлтон за првиот јавен говор го зајми фустанчето од мама
Наместо да купи нешто ново за свечената прилика, Кејт одлучи да се послужи со гардеробата на својата 57-годишна мајка...
Спорт
Меси со 24 години стана најдобар стрелец во историјата на Барса!
Аргентинецот постигна хет-трик во победата над Гранада (5:3) и со 233. голови го надмина 57 години стариот рекорд на Цезар Родригез
Металург без Козлина во Загреб
Левиот бек скина мускул во неделата и се наоѓа на лекување во Словенија...
Милвоки единствен со гостинска победа
На другите шест натпревари одиграни ноќеска поуспешни беа домашните екипи...
Фудбалот се враќа во Тетово
Со одобрение од МВР, одложениот меч Тетекс - Напредок ќе се одигра денеска, а дербито Шкендија - Вардар утре...
 

Најнови вести
Време
Скопје, 23°C

Ведро

Среда
Ведро
Макс: 21°C, Мин: 5°C

Четврток
Сончево
Макс: 21°C, Мин: 6°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3833, 17.03.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Дипломатија - И Тирана ни бара решение за името
Албанија очекува од Македонија да го реши спорот за името со Грција и нема намера, освен билатерално, и во меѓународната комуникација да ни се обраќа со уставното име. Палењето знамиња нема да ги скара Македонија и Албанија, порачаа двајцата шефови на дипломатиите
Сарачини и ОКТА договорија како да се договараат
ОКТА прифатила разговори за Методологијата, но ќе чека од Владата официјална покана, главен преговарач ќе биде вицепремиерот Пешевски
Зошто германските претседатели немаат кучиња
Секое претседателско куче потсетува на Блонди, германскиот овчар на Хитлер
Година на рекомпонирање на судството
Тројца судии од Уставниот суд во мај заминуваат од функцијата, а до крајот на годинава си одат и шестмина членови на Судскиот совет
Фоторетровизор
Оваа недела помина во знакот на средби, судења и јубилеи – „Утрински весник“ го прогласи добитникот на наградата „Роман на годината“,
Зовре политичката сцена - опозицијата се заканува со протести
Од СДСМ велат дека од Груевски и ВМРО-ДПМНЕ зависи дали опозицијата ќе почне да практикува „интензивна улична демократија“
Стартува борбата меѓу шест светски шампиони
Џенсон Батон и Михаел Шумахер остварија најдобри резултати во вчерашните слободни квалификациски сесии
Светот финансиски ќе го изолира Иран
Иранските банки ќе бидат блокирани од глобалниот банкарски систем
Појадок кај... „511“ - Њоки - вкусни примамливи залачиња
Во оваа пицерија освен стандардните пици и тестенини, може да пробате и домашно приготвени њоки
Препорачано од уредникот
Историски меч за Металург
В недела во „Борис Трајковски“ (17 часот) нашиот првак го игра првиот осминафинален меч во ЛШ против Загреб Кроација Осигурување
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Жените добија зелено светло
„Возбудена сум дека моето прво книжевно дело е награда која се доделува на вистински на пишаниот збор“, вели Снежана Младеновска-Ангелков
Саботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


На прво место
Вундер кинд од семејството Глигорови
Младиот Владимир Г��игоров е син на познатиот економски експерт од Виенскиот институт и внук на поранешниот претседател на Република Македонија, Киро Глигоров
Едиторијал
Слободанка Јовановска
Поглед
Жаклина Хаџи-Зафирова
Анализа
Радмила Шекеринска
Мислења
Ѓорѓи Спасов
Мислења
Огнен Малески
Повеќекатна Америка
Велибор Педевски
Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


Кеш за прв ред на модна ревија
Модната куќа и' плаќа на некоја ѕвезда договорен износ за седење во прв ред
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |