Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

(ОБНОВЕНО) Сега Кипар ќе не турка во ЕУ

Македонската делегација ја протна и хашката пресуда во заклучоците на Мешовитиот комитет Македонија-ЕУ...

Почна изградбата на нова црква во Ново Лисиче

Верскиот објект ќе се гради со целосна донација на градежната компанија „Адора инженеринг“, која ќе инвестира од 300.000 до 500.000 евра...

Хорор на автопатот Скопје-Атина

Еден загинат и неколкумина повредени е билансот од трите сообраќајни несреќи кои се случија кај Демир Капија...

Вести
(ФОТО) „Не забораваме!“ - граѓаните потсетија на Мартин Нешкоски
Стотина млади одбележаа една година од првите спонтани собири против полициската бруталност
Орден за македонски лекари што спасија норвешки војник
Шестчлен хируршки тим од земјава се истакна со својата работа во мисијата на ИСАФ во Авганистан...
(ФОТО) Двокатен автобус удри во зграда на ул. „Даме Груев“
Возач на автобус од ЈСП „Скопје“, со број 57, синоќа во 20:30 часот удрил во издадена настрешница на улицата „Даме Груев...
Земјотрес од шест степени во југозападна Македонија
(ВИДЕО) Член на Златна зора „делеше“ шлаканици во емисија во живо
Се урна ѕид на тетовското Кале стар 200 години
Од утре топол бран со температура до 38 степени
Задолжницата нема да го реши проблемот со ликвидноста
Фридом Хаус: Македонија е полудемократска земја
Нова кандидатура за поранешниот градоначалник на Велес
Попоски: Македонија да биде наградена за реформите
Нов масакр во сириската провинција Хама
Нова демократија пак го обвини македонскиот државен врв
 
Магазин
Почина Реј Бредбери, бардот на научната фантастика
Бредбери починал во вторникот во неговиот дом во јужна Калифорнија во 91 година од животот
(ФОТО) Новото „пежо 208“ пристигна во Македонија
Овој модел од Б-сегментот стартува со почетна цена од 12.000 евра...
Киноопремата наместо за три години, ќе се обновува за две
Ова денеска го соопшти Министерството за култура во врска со проектот што ќе се реализира преку Филмскиот фонд и кој ќе ...
„Прометеј“ во 3Д од утре во Кино Милениум
МКЦ и 3Д Кино Милениум од утре ќе го прикажуваат „Прометеј” („Prometheus”) во 3Д со почеток од 22.30 часот...
Никола Маџиров го освои Берлин со својата поезија
Никола Маџиров на „Поезиефестивал Берлин“ бил најавен како блескава комета на современата светска лирика...
Спорт
Шпанија и Германија најголеми фаворити
На „фуријата“ и на „панцерите“ типуваат Платини и анкетираните од Би-Би-Си
Казни за играчите што ќе го напуштат теренот
Платини контра најавата од Балотели дека ќе излезе ако биде цел на расистички напад...
Италијанците и Холанѓаните го посетија Аушвиц
Во паузата на подготовките за ЕП играчите од двата тима го посетија местото на југот од Полска каде што беше извршено ед...
Пресијадо го презеде Вилјареал, па почина
Само ден по преземањето на новиот шпански второлигаш Вилјареал, 55-годишниот Маноло Пресијадо вчера почина од срцев удар...
Металург, сепак, во квалификации за ЛШ
Македонскиот првак е во групата на носителите заедно со Констанца од Романија, со Слога Добој од Би и со Динамо Минск од...
Оклахома Сити е првиот финалист во НБА лигата
 

Најнови вести
Време
Скопје, 20°C

Делумно облачно

Четврток
Ведро
Макс: 28°C, Мин: 14°C

Петок
Сончево
Макс: 32°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ИНТЕРВЈУ) Можеме да се договориме со СДСМ
Лидерoт на ДПА, Мендух Тачи, вели дека никогаш нема да соработува со сегашната ВМРО-ДПМНЕ, што не значи и никогаш повеќе...
(ИНТЕРВЈУ) Политиката нема да престане да се меша во театарот
„Често мислам дека нашиот театар како да не сака да каже ништо, или тоа што сака да го каже не значи ништо“, вели режисе...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3851, 07.04.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Како да се издржи во глувата соба?
Станува збор за многу непријатно искуство и престојот во собата е толку вознемирувачки што едноставно во неа не можете д...
Снежана Јаначковска-Богдановска - Македонската Ана Винтур
Модата е секаде околу нас. Изгледот на луѓето е огледало на општеството. Одете во кој било град, според тоа како се обле...
Таткото на олимпијадите во Атина и во Сиднеј, синот ќе суди во Лондон
Синот на познатиот ракометен судија Драган Начевски, Ѓорѓи, ќе суди заедно со својот партнер Славе Николов на Олимпискит...
Сега докторот ќе ве тужи! (2)
Работата на докторот Арни Клајн е позната по славните личности за кои работел, па проблемите се појавија кога многу од н...
Проект на Гугл - Очила со кои ќе знаете што ви треба
Станува збор за своевиден смартфон, со систем за известување, кој реагира на гласовните упатства....
Најдобар Windows Phone 7 на пазарот!
Се работи за модерно обликуван уред, кој го наследи дизајнот од Nokia N9, единствениот модел на финскиот производител со...
„Инстаграм“ пристигна на „Андроид“
HP претстави десет дигитални печатачки системи
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |