Број 3627  понеделник, 11 јули 2011
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Онлајн вести

Насловна
Site Meter
Хроника

Загина дете сечејќи дрва

Во месноста Будулива, во атарот на гостиварското село Пожаране,

во саботата, околу 18,00 часот, се случи несреќна во која животот го загуби 12-годишниот Џемаил А. од селото Врањовце.

Тој ден Џемаил А. заедно со својот татко сечел дрва кога врз него паднало едно стебло. Од здобиените повреди, Џемаил починал на самото место. (Х.Р.)


#
Статијата е прочитана 1130 пати.

Испрати коментар

Од: deli
Датум: 11.07.2011 07:08:55
Dete na 12 godini ušte ne može da proceni opasnost. Može da pomaga na roditel, no ne da raboti teška i opasna rabota. Tatkoto e odgovoren -no toj veke e kaznet do veka. Teško na majka mu, što go rodila. Sočustvo.

Најди! во Утрински
Хроника
Мобилна контрола против активните шверцери
Двајца скопјани ограбиле 11 викендички
Смрт од убод од инсект
Градежник почина од струен удар
Заскитан куршум завршил во шофершајбна

"""