Број 2867  сабота, 20 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Што прават денеска

Што прават денеска

Андон Дончевски
фудбалски тренер

Од вчера, повторно сум во мојата Македонија. Допатував од Австралија да се видам со роднините, пријателите, моите поранешни фудбалери и репрезентативци. Речиси секој ден од планираниот едномесечен престој во Македонија ми е програмиран за посети, но се плашам дека нема да успеам да се поздравам со сите мои пријатели.

Билјана Кочева-Бици
радиоводителка

Интензивно работиме на подготовките на неделниот забавен спектакл на фудбалскиот турнир за медиуми, веќе традиционалниот фудбалски меч меѓу новинарките и пејачките. Веќе неколку години тоа е посебно шоу на турнирот во организација на Спортското радио 90,3 ФМ. Покрај тоа, ги имам и секојдневните обврски во моето кафуле „Парамециум“, а потоа е за романтична вечера со Никола.

Стојче Трајчевски
ген. сек. на ФК Работнички

Иако заврши есенската сезона, за мене нема одмор. Во тек се подготовките за лиценцирање на клубот, за сезоната 2009/2010 година, за излез на европската сцена. Се наближува и зимскиот преоден рок на фудбалери, а Работнички има желба да ја засили екипата со тројца нови фудбалери.

 

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ