Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Забава
16.07.2012, 17:33

Војнички режим за убавина

Пејачката се гордее со своите облини. Џенифер Лопез (42), секој ден јаде по четири помали оброци богати со проетеини. За да го забави стареењето и да го забрза метаболизмот, пие само ледено студена вода.

Наутро, како војник, станува пред 6 часот и вежба. По ручекот од исхраната сосема ги исфрлила јаглените хидрати. За да ја задржи витката линија, пред спиење прави стомачни вежби.

- Штом стане од кревет, се подготвува за тренинг и трча по плажата додека нема луѓе. Опседната е со убавината и не сака да и' се опушти кожата - откриваат соседите.

Најголема поддршка и' е момчето Каспер Смарт (25). Со танчерот, редовно двапати дневно оди во теретана и на јога. Пред две години, Џенифер изјавила дека тајната на нејзината убавина е во Данкановата диета. Објаснила, дека придржувајќи се на правилата, за една недела изгубила 4 килограми. Пејачката, неодамна доби отказ во „Американскиот идол“. Таа, за местото на судија барала зголемување на хонорарот и добила - корпа.


Статијата е прочитана 318 пати.

Испрати коментарEксел Роуз за финишот на „Егзит“
Сури се расплака оти мама не и' купи кученце
Фотографии од Галичка свадба во „Вашингтон пост“
Гран при за Боби Мојсовски на „Славјански базар“
И со глас и со става, Брена го крена Прилеп во воздух
Што прават денеска
Патувам по титула во Кина
Изгледам подобро кога и да е
Лондончани му исклучија струја на концерт
Автомобил од соништата „порше 356“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Време
Скопје, 20°C

Облачно

Понеделник
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 18°C

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 4 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Тој спринтува без нозе, а девојка му е супермодел
Веќе цел месец, наведува истиот извор, Јужноафриканецот Оскар Пистоиус излегува со рускиот супермодел Анастасија Хожисов...
Спиеше со момчето и остана без Игри
„Го прекршив правилото што го почитуваат сите девојки. Точно, моето момче доаѓаше во соба и мислев дека никој не знае за...
Дожд на отворањето на Олимписките игри
Маратонец без пасош на ЛОИ 2012
Запленети 10.000 лажни олимписки знамиња
Бекам на отворање на Игрите?

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |