Број 3633  понеделник, 18 јули 2011
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Екон��мија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Онлајн вести

Насловна
Site Meter
Скопје

Разладување на Матка

Освен во градските базени, колективно сончање, пливање и нуркање може да се забележи и на водите на реката Треска. Скопјани периодов со семејствата и со другарите се укотвија на Матка. Бегајќи од работните рутини и жешкиот асфалт, стотици луѓе од различни возрасти ѕиркаат кај дрвјата и камењата на Треска, се качуваат и скокаат од карпите, но и простираат черги и ладат нозе во студената вода. (Б.Ш.)


#
Статијата е прочитана 930 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Скопје
УХМР ќе постави метеоролошка станица на улица „Македонија“
Базените спас од летната жега

"""