Број 2865  четврток, 18 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Писма

Исправка

Во текстот „Делчевски семејства шест години не можат да се вселат во становите“, објавен во нашиот весник на 12 овој месец, направена е ненамерна грешка со неправилна интерпретација на кажувањето на делчевскиот градоначалник Мирко Иванов.

Во текстот стои: „ЈП за стопанисување со станбен и деловен простор парите ги префрли на нелегитимен субјект на сметката на „Крип инженеринг“ кое требаше да ги изврши работите. Точната информација гласи: „Од ЈП за стопанисување со станбен и деловен простор парите ги префрлија на нелегитимен субјект, бидејќи тие требаше да легнат на ЈП „Крип инженеринг“ кое требаше да ги изврши работите.

Поради оваа ненамерна, а суштинска грешка им се извинуваме на градоначалникот Иванов и на ЈП „Крип инженеринг“.


Статијата е прочитана 68 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Писма
Станишев само сака да е „интересен“
Посвојување само со врски
Долго чекање овластување