-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп
Хороскоп
ОвенВлеговте во период кој одлично одговара за стекнување материјално или друг вид богатство. Некои ќе имаат можност и стекнатото да го потрошат на скапи нешта. Кога се во прашање парите, вие одите од крајност во крајност. Или штедите или трошите и повеќе од дозволеното.

БикИсполнети сте со оптимизам и силна волја да го завршите почнатото. Морате да научите да ја контролирате егоистичната природа, особено во однос со партнерот. Кога подобро би погледнале на врската, ќе сфатите дека веќе одамна не ги имате работите под контрола.

БлизнациСамите на себе сте си најголем пријател. Затоа подобро анализирајте ги сите досегашни постапки, како и оние што ги прават другите, па на тој начин најлесно ќе сфатите кој има право. Можеби понекогаш претерувате со осудувањето на другите, а можеби и немате доволно разбирање и слух за нив.

РакПреокупирани сте со луѓе и работи кои ви причинуваат задоволство. Под услов да не претерувате во ништо, ќе постапите во согласност со разумот и интуицијата. Бидејќи денес ќе ви биде изразен шармот, обидете се да се дружите со лица кои позитивно влијаат на вас. Инспирацијата ќе биде поголема од очекуваното.

ЛавИ понатаму се гордеете со успехот. Ви значи кога луѓето ве почитуваат и гледаат на вас со восхит. Внимавајте со парите, бидејќи многу лесно умеете да ги трошите кога ги имате малку повеќе. Опасноста од ароганција и препотентност ви стои од сите страни, бидејќи постојат и такви кои не гледаат на вас со голема симпатија.

ДевицаПериодот е поволен за оние кои се занимаваат со право, филозофија и изучување странски јазици. Во овие области родените во овој знак ќе постигнат високи резултати со минимален напор. Иако по природа важите за практични луѓе, лесно можете да западнете во ситуација која ќе ве блокира. Затоа бидете дополнително внимателни.

ТерезијаМатеријалната криза во која се наоѓате влијае на вашиот нервен систем. Имате чувство дека никогаш нема да дојде крај на финансиските проблеми, но грешите. Ѕвездите ве советуваат да бидете трпеливи уште краток период, по што конечно ќе ве огрее сонце.СкорпијаМногу осамени Скорпии наскоро ќе имаат можност да стапат во нова брачна заедница, која ветува многу. Доколку пак се наоѓате во долга врска, конечно можете да ја финализирате. Што се однесува до работата, тука се' уште нема промени, што значи дека ќе морате да почекате подобри времиња.

СтрелецВлеговте во нов бизнис од кој очекувате многу. Во секој случај предност ќе имаат вашите организирачки способности, а тоа ќе ви помогне и подобро да го организирате и емотивниот живот. Иако пред извесен период бевте видно растревожени и неподносливи за околината, сега конечно сте во прав елемент.

ЈарецБидејќи постојано мислите дека сте незадоволни од вашиот емотивен живот, ќе дојдете на идеја да го изневерите партнерот. Но најверојатно дека тоа нема да го спроведете до крај, бидејќи важите за личности со висок морал. Но, и доколку дојде до тоа, еден од вас сигурно ќе ја напушти врската.

ВодолијаЌе бидете окупирани со решавање семејни и имотно-правни проблеми. Потребата за материјална сигурност ќе ви биде нагласена, додека несигурноста во себе и нерасположението ќе успеете вешто да ги прикриете. Не сакате никој да помисли дека сте карактерно слаба или неуспешна личност.

РибиКонечно заклучивте дека само со успех можете да ги надминете тешкотиите кои постојано ве потиснуваат во изминатиов период. Можеби е најдобро да испланирате некое патување кое добро ќе ви дојде. Сознанието дека некој се обидува да влијае на вас, може да ве доведе до блага нервоза. Обидете се да ги игнорирате неважните работи.„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Фотографии - Полна месечина
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 20°C

Делумно облачно

Понеделник
Ведро
Макс: 38°C, Мин: 19°C

Вторник
Ведро
Макс: 38°C, Мин: 23°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО ВЕСТ) Џамија - супермаркет
(ИНТЕРВЈУ) Кралицата е многу либерална
„Верувам во ослободувањето, тоа е дел од моето патување“, изјави британската актерка Хелен Мирен во интервјуто за „Утрин...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |