Број 3362  четврток, 19 август 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Хороскоп

Хороскоп

Овен

Сакате сите да се однесуваат онака како што вие сте зацртале. Е, па така не може. Размислете малку и за туѓите потреби и обидете се со нив да се усогласите. За проблемите самите сте виновни.Бик

Поседувате голеам количина енергија, имате успех со сите оние луѓе што се поврзани со вашата работа и унапредување. Доколку се фокусирате на партнерот само ќе се нервирате.Близнаци

Повторно постигнавте хармонија, па релативно добро функционирате. Успешен ден ги очекува креативните и комуникативните припадници на овој знак.

Ќе остварат одличен успех на сите полиња.Рак

Разните случувања, комуникации, телефонски разговори- ќе направат да чувствувате потреба за самотија и одмор. Нема да бидете во ситуација да го реализирате тоа, но материјално стимулирани, нема да ви биде жал.Лав

На доживувањата почнавте да гледате трагично, бидејќи почнавте да се плашите за сопствената безбедност. Ни партнерот, ниту оние што ве сакаат не можат да го ублажат овој песимизам.Девица

Иако сте припадник на практичен знак, поседувате исклучителна фантазија и уметнички афинитети. Доколку се наоѓате во таа бранша, пред вас се само успеси.Терезија

Фантазирате како од милионер да направите милијардер. Машките припадници на овој знак вредно работат на тоа. Најдобро би било и жените да им се приклучат.Скорпија

Доживувањата поврзани со љубовта, партнерот и децата прават да се чувств��вате подобро и да заборавите на проблемите. Денес партнерот толку ќе ве возбуди, па ќе заборавите на сето останато.Стрелец

Иако сите ви велат дека не сте во право и ви го покажуваат вистинскиот пат, вие си терате по свое. До кога ќе можете така да се однесувате? Сигурно додека имате пријатели кои можат да ве слушаат.Јарец

Се обидувате да се изолирате и да заборавитена непријатностите кои подолго време ве измачуваа. Не дозволувајте средината да влијае на вашето расположение.Водолија

Ќе се најдете во ситуација да се нервирате за мали работи, а најмногу за вашиот партнер. Самите го одбравте па сега и самите можете на него да влијаете. Сепак сватете едно, работите не се менуваат преку ноќ.Риби

Доживувањата поврзани со вашето семејство ве тераат да размислувте. И вам ви е потребна помош па дополнително ќе се нервирате. Свртете се само кон оние работи на кои можете да влијаете.
#
Најди! во Утрински