Број 3410  вторник, 19 октомври 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон
Вести
Site Meter
Спорт

Реал го дава Бензема и плус милиони за Руни

Покрај торбата со милиони Реал (се споменува бројката од 25) ќе му го понуди на Манчестер Ј и Бензема за услугите на Вејн Руни, кој е во лоши односи со Алекс Фергусон.

Репрезентативецот на Англија затоа и одбил да го продолжи договорот кој му истекува во 2012 година. „Проблемот е од кого да се решиме ако стигне Руни. Имаме брилијантна напаѓачка сила со Роналдо и со Игуаин, на кои ги додадовме Озил и Ди Марија“, кажа спортскиот директор на Реал, Хорхе Валдано.

На оваа тема се надоврза и „Гардијан“ кој пишува дека ако Руни замине во Реал, Фергусон ќе се обиде да ја ублажи болката со доведувањето на Лука Модриќ од Тотенхем и на Весли Снајдер од Интер. Парите за Манчестер не се проблем, а со продажбата на Руни сигурно ќе има доволно за двајцата одлични играчи.


#
Статијата е прочитана 528 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Спорт
Забрана за гостување на „балистите“
Дуел на најголемите на „Бернабе“
Успешен старт на Јотовски во Чиле
Шабан Трстена предложен за великан на МОК
Првиот фаворит пресилен за Гамбит Асеко
Еклстоун
Лацио ги прескокна милански��е гиганти
Кичевки декласирани во Шпанија
Димитровски неизвесен за Светското првенство
Хоџсон брилира, Ливерпул не е во криза!


EU to move ahead on Serbia accession, add tough conditions
Bulgaria's landmark anti-mafia case unravels
Hungary waters down procurement rules for EU presidency