Број 3407  петок, 15 октомври 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон
Магазин
Вести
Site Meter

Неделен барометар

Контрадикторна

Џоан Колинс, 77-годишната холивудска актерка, неодамна за „Hello“ даде неколку изјави со кои ја потенцираше својата контрадикторност. Според неа, неубавите жени не треба да се актерки и пластичните операции едноставно треба да се забранат.

„Во мое време се знаеше кој може да биде актерка, а тоа се жени со вонсериска убавина - Софија Лорен, Моника Вити, Роми Шнајдер, ама и Ава Гарднер, Грета Гарбо... Сегашните убавици се Анџелина Џоли и ...Анџелина Џоли“.

Потоа уште еден бисер - најстрого би ги забранила пластичните операции зашто тогаш лицето е безизразно и пластично.

Џоан очигледно стана сенилна. Ем заборавила на своите операции ем, според неа, убавите жени треба да се актерки, а, грдите, по се' изгледа, гробарки.

Табиетлија

Емир Кустурица отсекогаш важел за табиетлија, ама во последниот период е стасан за одбегнување. Прекинува емисии (сетете се на „Во недела во 2“ со Александар Станковиќ на ХТВ 1), напушта жирирања, а последниот ексцес е врзан за филмскиот фестивал во Турција „Златен портокал“ кога си замина поради „примитивизмот на министерот на култура“.

Станува збор за ставот на Ертугрул Гани, кој го праша Куста за неговиот просрпски став во врска со војната во БиХ.

Тука на Кустурица му пукна филмот, стана и си замина во стил на победник.

Патем, вербалните дуели никогаш не му биле посилна страна.


#
Статијата е прочитана 564 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Насловна
Магазин
Тиквешански
Наjдолгата смена
Македонско-бугарски историски контроверзии (6)
Никој не успеа да го замени
Забрана за снимање во Босна
Непотизмот е опасен вирус на Медицински
Денот на булката
Во Нов Зеланд алкохолот поевтин од водата
Едните бараат младост, другите искуство
Мандат на кредит
Ајша доби нов нос и... живот
Самарас му рече збогум на Мицотакис
Металург го прегази Вардар во дербито
Наезда од бивши ЈУ-пејачи
Валканиот ендек
Жртва на погрешна дијагноза за ракот на дојката
Кој ако не сестра?
Чиле слави за спасените
Запленети еден милион лажни лекови
Јатрви на плот
Бебињата на вештачка храна склони кон дебелеење
Фиџи не знае каде им е независноста
Антихороскоп
Стил
Неделен хороскоп
Или газда на општествен стан, или со куферите надвор
Отворете очи, врие од отровни играчки!


MEPs voice outrage over Romania's media policy
Hungarian parents paid to keep toddlers at home
Bulgaria deploys helicopters to hunt tax dodgers