Број 3627  понеделник, 11 јули 2011
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Онлајн вести

Насловна
Site Meter
Спорт

Фред го спаси Бразил од пораз против Парагвај

Во 90. минута за конечни 2:2 заби напаѓачот на Флуминенсе Фред, спасувајќи го на тој начин Бразил од пораз против Парагвај во второто коло од групата Б на Копа Америка. Бразил, кој поведе со голот на Жадсон во 29. минута, одигра уште една бледа партија по онаа со Венецуела. Стрелци на головите за Парагвај беа Роке Санта Круз во 55. минута (тоа е негов рекорден 25. гол во 85. настапи за репрезентацијата - толку има и Кардозо) и Валдез во 67. мин. Како и да е, Бразил се држи во свои раце. Во последното коло петкратниот светски првак ќе треба да го победи Еквадор и неговиот настап во четвртфиналето нема да дојде во прашање.


#
Статијата е прочитана 416 п��ти.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Спорт
Стартува проектот Литванија
Квартет пред целта во трката за селектор
Алонсо најдобар во Силверстоун
Осим зборувал со Тадиќ за Балканска лига
Протест на „Ајдуци“ за посилна Беласица
Болт лесно во Париз, Гетлин прв во Мадрид
Ракометарките 10., ракометарите 12. во Европа
Ѓоковиќ поразен во првиот меч по Вимблдон
Хусховд не ја дава жолтата маичка
Тетекс, конечно, на тренинг

"""