Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Македонија
01.07.2012, 17:27

Доаѓа африканско лето

Од денеска, па до недела ќе биде најтопло досега, доаѓа африканско лето со пеколни жештини. Температурата ќе се зголемува секојдневно за 2-3 степени.

И УВ-индексот ќе има многу висока вредност. Наместа ќе има услови за локално невреме.

„Следува период на сончево и многу топло време. Во попладневните часови наместа ќе има мала облачноста и а некаде и краткотраен дожд со грмежи. Од среда нашето подрачје ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса од северна Африка. Температурата ќе биде во покачување, а кон крајот на неделата наместа ќе се искачи до 40 Целзиусови степени“, прогнозираат хидрометеоролозите. (Дс.Т.)


Статијата е прочитана 4381 пати.

Испрати коментарЕкономијата во длабока анемија
Првата група дечиња замина на бесплатен одмор
Исплатени субвенциите во Струмичкиот регион
Рударите од „Саса“ го бранат синдикалниот лидерjovan, 02.07.2012 00:43:07
Leto e i treba da e zesko. Zatoa uzivajte i iskoristete go toploto sonce maximalno, bez razlika dali ste vo Skopje, Ohrid, Grcija, Hawai... Sepak toploto leto so 30, 40 e mnogu podobro od zimskite -10, -15, viskoki smetki za struja, gripovi,ukoceni, zdrveni... Uzivajte i raduvajte mu se na letovo.
Simeon, 02.07.2012 02:10:41
Отворете ги ландските весници, да видите колку пати ќе беше 40 степени. И ниеднаш не беше. Ни на нашите домашни термометри ни на приватните ни на државните. Некој весник или медиум си праи продажба или сензација од тоа дека дошло лето.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Време
Скопје, 19°C

Делумно облачно

Сабота
Ведро
Макс: 35°C, Мин: 19°C

Недела
Сончево
Макс: 37°C, Мин: 19°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО ВЕСТ) Џамија - супермаркет
Од недела над 40 степени и многу висок УВ индекс
Во Македонија од недела под влијание на многу топла воздушна маса од северна Африка ќе биде претежно сончево и многу топ...
(ИНТЕРВЈУ) Кралицата е многу либерална
„Верувам во ослободувањето, тоа е дел од моето патување“, изјави британската актерка Хелен Мирен во интервјуто за „Утрин...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |