Број 2865  четврток, 18 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Култура
Македонската кинематографија во колапс

Конкурсот за директор на Филмскиот фонд е поништен, сите проекти се запрени веќе два месеца
„Вејка на ветрот“ во трилер-варијанта

Претставата тематски се занимава со изолацијата на жената и нејзиниот начин на справување со сето тоа
Промоција на план за управување со Кокино
Концерт на џез-пијанистот Алјоша Симјановски
Мултимедијален хепенинг за Кочо Рацин
НУБ ќе отвори руска читалница
Јубилеј на Втората македонска бригада
Надреалната комедија „Апсурдистан“ вечерва на „Синедејс“

Слики со Александар Македонски од колекцијата на Гуштеров

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ