-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Култура
Книгата ќе остане да и' пркоси на дигитализацијата
Официјално почна 24. Саем на книгата со обраќања на заменик-министерот за култура Драган Недељковиќ и академик Влада Уро...
Седмиот печат
Сунчица Уневска
Промоција на „Драми“ од Дејан Дуковски
Изданието е на „Култура“, а како приредувач, но и како промотор, ќе се обрати театрологот Јелена Лужина...
Денеска на СФФ „Рација“ и „Џес и Мос“
„Дон Кихот“ на сцената на Македонскиот балет
Роберт Насков меѓу продуцентите во Кан
Премиера на „Секс, лаги и диви гуски“ во МКЦ
Претставата по текстот „Олд Сејбрук“ на Вуди Ален ќе има уште три репризи до крајот на месецов...
За Милутин Бебекоски наградата „Гоцева повелба“
„Просветно дело“ и „Детска радост“ на Саемот на книга

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 15°C

Ведро

Четврток
Локални грмотевици
Макс: 28°C, Мин: 12°C

Петок
Локални грмотевици
Макс: 27°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |