-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

ХороскопОвен

Во вас е потикнат оптимистичкиот дух. На различни прашања кои ги поставуваат вашите соработници одговарате самоуверено или духовито. Поласкани сте од нечии комплименти и сознанието дека се наоѓате на листата на одбраните. Партнерот очекува емоции.Бик

Доколку се наоѓате во непријатна ситуација, не давајте лажни ветувања. Важно е да ги проверувате информациите кои влијаат на финансиската соработка. Понекогаш е тешко да се прифатат различни ограничувања. Избегнувајте непотребни возбудувања или кокетирање.Близнаци

Сакате да оставите позитивен впечаток на околината и поради тоа ги преувеличувате своите барања. Без разлика на исценираното однесување, добивате деловна поддршка и некој со симпатија го оценува вашиот настап. Прифатете ја играта на заведување или нечија порака.Рак

Се наоѓате во нова дилема, дали некој се поигрува со вашата доверба или, пак, станува збор за недоразбирање во деловниот договор. Сепак, соработниците нема да дозволат да трпите направда. Саканата личност ве гледа со доза на недоверба.Лав

Во средбите имате различни забелешки на нечие однесување и тешко е да ви се угоди. Без разлика на нечие ветување, забележувате дека работите одат во погрешен правец. Избегнувајте дуели и јавни расправи. Саканата личност ги исполнува вашите очекувања.Девица

Изгледате динамично и снаодливо пред својата околина, така што добивате комплименти на различни страни. Важно е правилно да одговорите на новиот работен предизвик, како и да оставите добар впечаток врз соработниците. Планирате средба со саканата личност.Терезија

Чувствувате потреба да создадете ред во својата околина, но тоа го правите на лош начин или во погрешен момент. Коригирајте ги своите пропусти, пред да ја изгубите наклонетоста во соработничките кругови. Избегнувајте пребрзаност. Потрудете се да ја изненадите саканата личност.Скорпија

Изгледате нетактично во средбата со соработниците и упорно се обидувате да ги наметнете своите ставови, без разлика на негодувањето не дозволувајте некој да ви поставу��а отежнувачки услови. Залудно размислувате за некоја возбудлива средба или за погрешна личност која не е блиску до вас.Стрелец

Не дозволувајте некој да ви ги поттикнува ниските страсти и желбата за натпревар, добро размислете за можните последици кои произлегуваат од ривалството. Без разлика на сета таинственост пред саканата личност, не успевате да го прикриете своето нерасположение.Јарец

Загрижени сте поради нечии зборови и за тоа имате повод. За да ги зачувате своите деловни интереси, морате да прибегнете кон лукавство. Сакате се да доведете во совршен ред и под совршена контрола. Повеќе ви пречи изненадната еуфорија кај партнерот отколку носталгијата.Водолија

Претерувате со своите амбициозни планови и со различните барања, па ве очекуваат негативни коментари. Во расправата околу деловните приоритети нема причина за кавга со една влијателна личност. Не расправајте се со саканата личност.Риби

Премногу сте ангажирани на работен план и одговарате на многу повици. Не заборавајте дека се си има своја граница, па така и работната терапија има позитивни ефекти само под одредени услови. Нема причина да ја криете вистината од саканата личност. Објаснете и ги намерите.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 19°C

Делумно облачно

Петок
Ведро
Макс: 28°C, Мин: 11°C

Сабота
Сончево
Макс: 31°C, Мин: 13°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Меѓународната вселенска станица поправена со четка за заби
Станицата што чини стотици милијарди долари двајца астронаути ја спасиja со помаш на четка за заби од три долари...
Скелет на диносаурус е Франкенштајнски амалгам
Дали коските на Tyrannosaurus rex се прошверцувани од Монголија и споени содруги фосили...
Мурси го враќа Египет на главната сцена
Мохамед Мурси презема стабилни чекори во новата надворешна политика. Многумина се изненадени...
Интелигенцијата веќе не постои во Европа
Интервју, филозоф Андре Глуксман (3) Францускиот филозоф смета дека ситуацијата во Европа е „вонредно вознемирувачка“. В...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |